Powstały plansze popularyzujące geologię Bałtyku

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Wystawę edukacyjną "Bałtyk w geologicznej odsłonie", składającą się z 19 plansz popularyzujących wiedzę na temat geologii morza, przygotował Państwowy Instytut Geologiczny - PIB. Z plansz mogą za darmo skorzystać zainteresowane instytucje.

Skąd się wzięła woda w Bałtyku, ile lat ma nasze morze, z jakich minerałów składa się piasek i jak powstał bursztyn bałtycki - można dowiedzieć się z plansz, opracowanych przez ekspertów od geologii morza z Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego.

PIG-PIB zaprasza do współpracy instytucje, urzędy miast i gmin, ośrodki wczasowe i wszystkich zainteresowanych popularyzacją wiedzy. Wystawa jest udostępniana bezpłatnie. Jak podał instytut w mediach społecznościowych, wystarczy skontaktować się wysyłając e-mail na adres: komunikacja@pgi.gov.pl

"Udostępnione pliki są w jakości odpowiedniej do druku. Plansze najlepiej wyglądają w formacie 100 x 140 cm – duże, piękne zdjęcia przyciągają uwagę!" - zachęca instytut.

Plansze można obejrzeć tutaj. 

Nauka w Polsce

bar/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

  • Komunikacja naukowa i popularyzacja nauki. Fot. A. Wojaczek

    Ponad 20 osób ukończyło pierwsze studia z popularyzacji nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera