Powstały plansze popularyzujące geologię Bałtyku

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Wystawę edukacyjną "Bałtyk w geologicznej odsłonie", składającą się z 19 plansz popularyzujących wiedzę na temat geologii morza, przygotował Państwowy Instytut Geologiczny - PIB. Z plansz mogą za darmo skorzystać zainteresowane instytucje.

Skąd się wzięła woda w Bałtyku, ile lat ma nasze morze, z jakich minerałów składa się piasek i jak powstał bursztyn bałtycki - można dowiedzieć się z plansz, opracowanych przez ekspertów od geologii morza z Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego.

PIG-PIB zaprasza do współpracy instytucje, urzędy miast i gmin, ośrodki wczasowe i wszystkich zainteresowanych popularyzacją wiedzy. Wystawa jest udostępniana bezpłatnie. Jak podał instytut w mediach społecznościowych, wystarczy skontaktować się wysyłając e-mail na adres: komunikacja@pgi.gov.pl

"Udostępnione pliki są w jakości odpowiedniej do druku. Plansze najlepiej wyglądają w formacie 100 x 140 cm – duże, piękne zdjęcia przyciągają uwagę!" - zachęca instytut.

Plansze można obejrzeć tutaj. 

Nauka w Polsce

bar/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    O neuroróżnorodności w warszawskiej Kawiarni Naukowej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera