Uczelnie i instytucje

Kielce/ Politechnika Świętokrzyska podsumowała pierwszy etap rekrutacji

28.06.2013. Politechnika Świętokrzyska. (mw/awol) PAP/Michał Walczak
28.06.2013. Politechnika Świętokrzyska. (mw/awol) PAP/Michał Walczak

Politechnika Świętokrzyska podsumowała w środę pierwszy etap rekrutacji. W nowym roku akademickim dla studentów przygotowano prawie 2 tys. miejsc. Największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka.

W pierwszym etapie naboru najpopularniejszym kierunkiem była informatyka, którą chce studiować 500 osób (przygotowano 250 miejsc) – poinformowali podczas środowej konferencji przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej.

Na kolejnych miejscach znalazły się m.in. budownictwo, automatyka i robotyka, a także logistyka. „Dużym zainteresowaniem cieszy się także zarządzanie biznesowe, kierunek, których uruchamiamy po raz pierwszy w tym roku” – powiedział rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Zbigniew Koruba.

Łączna liczba kandydatów na studia pierwszego stopnia wyniosła 2200 na prawie 1920 tys. miejsc na 23 kierunkach. „Wyniki rekrutacji są lepsze niż dwa lata temu (ok 1,7 tys. kandydatów) i porównywalne do tych z ubiegłego roku (prawie 2300 osób)” – zaznaczył prof. Koruba. Dodał, że biorąc pod uwagę sytuację demograficzną i mniejszą liczbę uczniów, to wyniki naboru są zadowalające.

Politechnika otrzymała też około 800 zgłoszeń od studentów z zagranicy. Prof. Artur Maciąg prorektor ds. studenckich i dydaktyki na PŚk poinformował, że w języku angielskim prowadzona są informatyka i inżynieria mechaniczna. Wszystko wskazuje na to, że w tym do tych kierunków dołączy jeszcze zarządzanie i inżynieria produkcji.

Od środy 19 lipca prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca na wszystkie kierunki w ofercie edukacyjnej Politechniki Świętokrzyskiej. Ostateczne wyniki naboru na studia będą znane pod koniec września.(PAP)

Nauka w Polsce, Wiktor Dziarmaga

wdz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera