Nauka dla Społeczeństwa

03.03.2024
PL EN
11.07.2023 aktualizacja 11.07.2023

Nowy kierunek lekarski najpopularniejszy na Politechnice Wrocławskiej

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Prawie 1,6 tys. osób zgłosiło chęć studiowania na nowoutworzonym kierunku lekarskim na Politechnice Wrocławskiej. Na studia lekarskie przyjętych tam zostanie 60 osób, a więc o jeden indeks ubiega się 27 osób, co czyni ten kierunek najpopularniejszym podczas tegoroczne rekrutacji.

W tym rok na studia pierwszego stopnia na wszystkie 59 kierunków na Politechnice Wrocławskie przyjętych zostanie prawie 6,8 tys. osób. „W systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej zarejestrowały się 10 922 osoby, a łączna liczba zgłoszeń wyniosła 20 766” – przekazał we wtorek PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Najbardziej oblegany w tym roku jest nowoutworzony kierunek lekarski. Podanie o przyjęcie na te studia złożyło prawie 1,6 tys. osób. Oznacza to, że o jeden indeks ubiega się 27 osób.

Drugim najpopularniejszym kierunkiem jest matematyka i analiza danych, gdzie na jedno miejsce jest dziesięciu chętnych. Popularnością cieszą się też informatyka stosowana (9 osób na jedno miejsce), informatyka stosowana w języku angielskim (8 osób na miejsce) oraz automatyka i robotyka (7 osób na miejsce).

Charytoniuk przypomniał, że ogłoszenie wyników kwalifikacji na studia pierwszego stopnia nastąpi w środę 12 lipca. „Ci, którym nie udało się dostać na wybrany kierunek lub nie zdążyli zarejestrować się w pierwszym terminie, mogą wziąć udział w drugim naborze, który wystartuje 20 lipca i potrwa do 25 lipca” – powiedział.

Z kolei rekrutacja na studia magisterskie trwa do 20 lipca. Na 16 kierunkach, w tym sześciu w języku angielskim, Politechnika Wrocławska przygotowała 637 miejsc.

„Nowością jest kierunek Urban Mining – inżynieria recyklingu, gdzie – jako jedyna uczelnia w Polsce - będziemy uczyć, jak odzyskiwać cenne surowce z odpadów generowanych przez działalność człowieka” – dodał Charytoniuk.(PAP)

Nauka w Polsce, Piotr Doczekalski

pdo/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024