Prawie 1,6 tys. osób zgłosiło chęć studiowania na nowoutworzonym kierunku lekarskim na Politechnice Wrocławskiej. Na studia lekarskie przyjętych tam zostanie 60 osób, a więc o jeden indeks ubiega się 27 osób, co czyni ten kierunek najpopularniejszym podczas tegoroczne rekrutacji.
W tym rok na studia pierwszego stopnia na wszystkie 59 kierunków na Politechnice Wrocławskie przyjętych zostanie prawie 6,8 tys. osób. „W systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej zarejestrowały się 10 922 osoby, a łączna liczba zgłoszeń wyniosła 20 766” – przekazał we wtorek PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.
Najbardziej oblegany w tym roku jest nowoutworzony kierunek lekarski. Podanie o przyjęcie na te studia złożyło prawie 1,6 tys. osób. Oznacza to, że o jeden indeks ubiega się 27 osób.
Drugim najpopularniejszym kierunkiem jest matematyka i analiza danych, gdzie na jedno miejsce jest dziesięciu chętnych. Popularnością cieszą się też informatyka stosowana (9 osób na jedno miejsce), informatyka stosowana w języku angielskim (8 osób na miejsce) oraz automatyka i robotyka (7 osób na miejsce).
Charytoniuk przypomniał, że ogłoszenie wyników kwalifikacji na studia pierwszego stopnia nastąpi w środę 12 lipca. „Ci, którym nie udało się dostać na wybrany kierunek lub nie zdążyli zarejestrować się w pierwszym terminie, mogą wziąć udział w drugim naborze, który wystartuje 20 lipca i potrwa do 25 lipca” – powiedział.
Z kolei rekrutacja na studia magisterskie trwa do 20 lipca. Na 16 kierunkach, w tym sześciu w języku angielskim, Politechnika Wrocławska przygotowała 637 miejsc.
„Nowością jest kierunek Urban Mining – inżynieria recyklingu, gdzie – jako jedyna uczelnia w Polsce - będziemy uczyć, jak odzyskiwać cenne surowce z odpadów generowanych przez działalność człowieka” – dodał Charytoniuk.(PAP)
Nauka w Polsce, Piotr Doczekalski
pdo/ joz/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.