Uczelnie i instytucje

Szpital MSWiA w Bydgoszczy podpisał umowę z Politechniką Bydgoską - uczelnia będzie kształcić lekarzy

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Minister Łukasz Schreiber oraz wiceszef MSWiA Błażej Poboży uczestniczyli w czwartek w podpisaniu umowy o współpracy między Politechniką Bydgoską a Szpitalem MSWiA w Bydgoszczy. Dzięki niej uczelnia będzie miała możliwość kształcenia studentów na kierunku lekarskim.

"Po 20 latach medycyna wróci do Bydgoszczy" - mówił minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, który nie ukrywał, że był osobiście zaangażowany w zabiegi o uruchomienie tego kierunku w swoim mieście.

Politechnika Bydgoska już pod koniec lutego ogłosiła, że chce kształcić lekarzy. Medycyna ma być dziewiątym wydziałem na tej uczelni. "Wymaga to jednak starannych przygotowań" - podkreślił rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski.

Warunkiem uruchomienia tego kierunku i utworzenia nowego wydziału jest pozyskanie odpowiedniego zaplecza dla kształcenia medyków. Pomoże w tym szpital będący w dyspozycji MSWiA.

"Cieszę się, że jedną z placówek klinicznych, w której będą prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów, będzie szpital resortu spraw wewnętrznych" - mówił podczas podpisywania dokumentów wiceminister MSWiA Błażej Poboży.

Zgodnie z planem jesienią w Bydgoszczy ma powstać wydział lekarski. Kształcenie studentów ma ruszyć w roku akademickim 2024/25.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ apiech/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 18.09.2013. Siedziba Szkoły Głównej Handlowej w Alejach Niepodległości 162 w Warszawie. (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

    Naukowcy z SGH opracowali Indeks Cyfryzacji Przedsiębiorstw (ICP)

  • Kraków, 21.02.2024. Siedziba Narodowego Centrum Nauki przy ul. Twardowskiego 16 w Krakowie. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

    NCN: plan finansowy uwzględniający dodatkowe 200 mln zł podpisany przez ministra

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera