Uczelnie i instytucje

Resort edukacji i nauki sfinansuje konferencje naukowe i wydania monografii

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W ramach pierwszego rozstrzygnięcia konkursu "Doskonała nauka II" resort edukacji i nauki sfinansuje blisko 250 konferencji naukowych i wydań monografii naukowych – poinformowało w czwartek MEiN.

Celem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych i prac rozwojowych, przez organizację konferencji naukowych, wydawanie monografii naukowych lub ich tłumaczenie na języki kongresowe – podano na stronie MEiN.

Program "Doskonała nauka II" składa się z dwóch modułów: "Wsparcie konferencji naukowych" (na dofinansowanie organizacji konferencji naukowych prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych) i "Wsparcie monografii naukowych" (na dofinansowanie wydania monografii naukowych w celu wprowadzenia wyników tych badań lub prac do obiegu krajowego lub międzynarodowego).

MEiN podało, że w tej edycji konkursu zgłoszono 742 wnioski – 512 na wsparcie konferencji naukowych i 230 na wsparcie monografii. 244 projekty otrzymają dofinansowanie.

W module "Wsparcie konferencji naukowych" największe dofinansowanie otrzymają m.in. Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych (400 tys. zł), Polskie Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów (400 tys. zł), Polskie Towarzystwo Transplantacyjne (399 tys. zł). Z kolei w module "Wsparcie monografii naukowych" największe dofinansowanie otrzymają m.in. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (80 tys. zł), Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie (79 873 zł) i Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk (79 585 zł).(PAP)

szz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 18.09.2013. Siedziba Szkoły Głównej Handlowej w Alejach Niepodległości 162 w Warszawie. (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

    Naukowcy z SGH opracowali Indeks Cyfryzacji Przedsiębiorstw (ICP)

  • Kraków, 21.02.2024. Siedziba Narodowego Centrum Nauki przy ul. Twardowskiego 16 w Krakowie. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

    NCN: plan finansowy uwzględniający dodatkowe 200 mln zł podpisany przez ministra

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera