Nauka dla Społeczeństwa

28.09.2023
PL EN
05.06.2023 aktualizacja 05.06.2023

MEiN: 6 mln zł na organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Minister Edukacji i Nauki przyznał dofinansowanie 69 projektom w konkursie "Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego” w 2023 roku. Otrzymają one 6 mln zł. - poinformował w komunikacie resort edukacji i nauki.

Minister Edukacji i Nauki przyznał dofinansowanie 69 projektom, które podczas oceny merytorycznej otrzymały co najmniej 30 punktów. Tym samym została zwiększona kwota dofinansowania zadania z planowanych pierwotnie na ten cel 3,35 mln zł do 6 mln zł.

Najwyżej ocenione projekty w konkursie "Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego" w 2023 roku to: "Mój kampus – moja mała planeta", "Studencka Giełda Pracy – nowe media akademickie", "Work&Science Academy", "Poinformowani studenci – dostęp do informacji dla studentów" i "Ekodemia – Festiwal Nauki o Ekologii i Zdrowiu".

Konkurs był skierowany do organizacji pozarządowych i innych podmiotów, które prowadzą działalność statutową w środowisku akademickim m.in. na rzecz: studenckiego ruchu naukowego i kół naukowych, zwiększania świadomości prawnej studentów i doktorantów w zakresie przepisów dotyczących szkolnictwa wyższego i nauki, rozwoju mediów akademickich, ze szczególnym uwzględnieniem programów poświęconych tematyce studiów, badań naukowych i popularyzacji nauki, wyrównywania szans studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami, popularyzacji zachowań proekologicznych wśród studentów i doktorantów, wspierania procesu integracji studentów i doktorantów z zagranicy w polskim środowisku akademickim.

W ramach konkursu dofinansowane mogły być inicjatywy na rzecz środowiska akademickiego w formie: konkursów, akcji informacyjnych, konferencji, seminariów, szkoleń, warsztatów.

"Minimalna wysokość dotacji wynosiła 30 tys. zł, zaś maksymalna 100 tys. zł" - czytamy w komunikacie. (PAP)

Nauka w Polsce, Magdalena Gronek

mgw/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023