Uczelnie i instytucje

Politechnika Opolska będzie kształcić analityków w biznesie

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Analityka danych w biznesie - to nowy kierunek edukacji na Politechnice Opolskiej, który będzie kształcił specjalistów dla szeroko rozumianego biznesu - poinformowała Anna Kułynycz, rzecznik prasowy uczelni.

Politechnika Opolska rozpoczęła rekrutację studentów na nowy kierunek studiów - analityka danych w biznesie. Jak informuje uczelnia, jest to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony różnego rodzaju przedsiębiorstw.

Nowy kierunek to przede wszystkim nauka o danych, która skupia się na wykorzystaniu metod analitycznych i statystycznych do wyciągania wniosków i prognozowania przyszłych zdarzeń na podstawie dużej ilości danych. Wiedza ta może być wykorzystana w różnych dziedzinach, takich jak biznes, nauka, medycyna czy technologia. Celem analityki danych w biznesie jest wykorzystanie zebranych danych do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych oraz optymalizacji działań przedsiębiorstwa.

"Podczas studiów na liście przedmiotów znajdzie się m.in. matematyka, statystyka, programowanie, bazy danych, eksploracja danych, ale także uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, ekonomia, zarządzanie. Nowy kierunek uczy także praktycznych umiejętności, takich jak wykorzystywanie narzędzi analitycznych i wizualizacyjnych oraz komunikację z osobami z różnych dziedzin i na różnych poziomach organizacji" - powiedziała Anna Kułynycz.

Według programu nauczania, absolwent nowego kierunku będzie w stanie identyfikować trendy, wykrywać kluczowe zależności między danymi i tworzyć prognozy na podstawie analizowanych danych. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 24.10.2024. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. PAP/Wojtek Jargiło

    Lublin/ Anne Applebaum, Agnieszka Holland i Olga Tokarczuk otrzymają tytuły doktora honoris causa UMCS

  • Fot. Adobe Stock

    CBOS: 88 proc. badanych jest przekonanych, że warto się kształcić

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera