Uczelnie i instytucje

Wojskowa Akademia Techniczna rozszerza współpracę z IBM

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Wojskowa Akademia Techniczna podpisała porozumienie o współpracy z firmą IBM. Dokument rozszerza współpracę w zakresie badań naukowych oraz stanowi przepustkę do rozwoju programów edukacyjnych WAT - poinformowała w środę uczelnia.

Jak zaznacza WAT w komunikacie dla mediów, nowo podpisany dokument umożliwia m.in. dostęp do kursów doskonalących umiejętności STEM (science, technology, engineering, mathematics – nauka, technologia, inżynieria, matematyka, traktowane jako jedna całość - PAP) i podnoszących kompetencje w tym zakresie.

"Porozumienie otwiera również WAT nowe możliwości uczestniczenia w globalnych programach edukacyjnych IBM, a zwłaszcza w IBM SkillsBuild w celu wymiany doświadczeń w zakresie najnowocześniejszych technologii, takich jak chmura obliczeniowa, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, analiza danych, design thinking czy komputery kwantowe" - czytamy w komunikacie.

"Cieszymy się z podpisania umowy, rozszerzającej współpracę z firmą IBM, partnerem, który ma bogate doświadczenie badawcze i praktyczne, między innymi w obszarze sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, big data, chmur obliczeniowych, w tym technologii komputera kwantowego. Liczymy, że te działania w ramach programu IBM SkillsBuild będą się dalej rozwijać, a nasi studenci zyskają jeszcze większy dostęp do wyjątkowego środowiska naukowego" – powiedział cytowany w komunikacie gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, rektor-komendant Wojskowej Akademii Technicznej.

Jednym z elementów współpracy ma być również udział ekspertów IBM w roli doradców, dzielących się praktycznymi wskazówkami w zakresie modyfikacji i aktualizacji wybranych programów kształcenia. Wśród korzyści dla studentów uczelni jest otrzymywanie cyfrowych certyfikatów, potwierdzających zdobycie konkretnych umiejętności w danym obszarze tematycznym - zwraca uwagę WAT.

"Wojskowa Akademia Techniczna intensywnie rozwija swoją infrastrukturę informatyczną i stawia na kierunki łączące wiedzę teoretyczną z praktycznym zastosowaniem nowych technologii, między innymi związanymi z cyberbezpieczeństwem oraz obronnością, gdyż cieszą się one coraz większą popularnością wśród przyszłych studentów" - podkreślono w informacji prasowej.

Podpisana właśnie umowa poszerza wcześniejszą współpracę, która w ubiegłych latach opierała się na udostępnianiu WAT nowoczesnego oprogramowania IBM do celów edukacyjnych. (PAP)

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Koszalin/ Trzy oferty w przetargu na budowę Centrum Wiedzy Cognitarium

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ W największym szpitalu w regionie powstało Uniwersyteckie Centrum Neurologii i Neurochirurgii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera