Uczelnie i instytucje

Kraków/ Prof. Andrzej Szarata został nowym rektorem Politechniki Krakowskiej

31.03.2021. Główny budynek Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. PAP/Łukasz Gągulski
31.03.2021. Główny budynek Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. PAP/Łukasz Gągulski

Prof. Andrzej Szarata, dotychczasowy dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, został nowym rektorem tej uczelni. Wybory uzupełniające, po śmierci w marcu tego roku dotychczasowego rektora prof. Andrzeja Białkiewicza, odbyły się w piątek.

Prof. Andrzej Szarata funkcję rektora będzie sprawował do końca trwającej obecnie kadencji 2020-2024, czyli do końca sierpnia 2024 r.

W wyborach konkurował z prof. Dariuszem Bogdałą, obecnym prorektorem ds. nauki PK. Wyboru dokonało Uczelniane Kolegium Elektorów, złożone z przedstawicieli wszystkich grup pracowników, studentów i doktorantów uczelni.

Wybory uzupełniające na stanowisko nowego rektora w trakcie trwającej kadencji 2020-2024 zostały zarządzone na Politechnice Krakowskiej w związku ze śmiercią (w marcu br.) dotychczasowego rektora PK prof. Andrzeja Białkiewicza. W okresie przejściowym, do wyboru nowego rektora, obowiązki rektora pełnił najstarszy senator prof. PK Bogdan Siedlecki.(PAP)

Nauka w Polsce, Julia Kalęba

juka/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Wikipedia/ domena publiczna. Fot. Tadeusz Rolke

    20 lat temu zmarł Stefan Swieżawski – filozof, świecki audytor na II Soborze Watykańskim

  • Siedziba główna Open AI w San Francisco, Kalifornia (USA) - widok z okna. EPA/JOHN G. MABANGLO

    Polak głównym naukowcem w OpenAI

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera