Twórcy innowacyjnych rozwiązań spotkają się na DEMO DAY w Krakowie

16.09.2020. PAP/Jacek Bednarczyk
16.09.2020. PAP/Jacek Bednarczyk

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie organizuje DEMO DAY INNOWACJI. 17 kwietnia uczelnia gościć będzie twórców najbardziej innowacyjnych rozwiązań - w ramach konkursu "Strefa Pomysłodawcy. Wsparcie 4.0".

Jak informuje rzecznik prasowa AGH Anna Żmuda-Muszyńska, w trakcie 15-minutowych wystąpień swoje pomysły na niecodzienne rozwiązania zaprezentują uczestnicy konkursu, wśród których są studenci, pracownicy uczelni, przedsiębiorcy i pasjonaci niezwykłych rozwiązań.

Zaprezentowane zostaną m.in.: klamra do pasów bezpieczeństwa, dzięki której pasażer lub kierowca będzie mógł uwolnić się z pojazdu w razie wypadku; SUNWATER kettle&table – urządzenie grzewcze, solarne, które pozwala na wykorzystanie promieni słonecznych do doprowadzenia wody pitnej do wrzenia bez udziału innych źródeł energii; nowoczesna orteza kręgosłupa, która wyróżni się na rynku atrakcyjnym dizajnem i funkcjonalnościami, a tym samym wpłynie na samoakceptację użytkowników oraz skuteczność leczenia; aplikacja, która analizuje zebrane przez użytkownika artykuły naukowe, skanuje wyniki badań w nich zawartych i przedstawia je w formie prostej mapy. Efekty dotychczasowej pracy przedstawi ośmiu pomysłodawców.

Główna nagroda w konkursie to 5 tys. zł. W skład panelu ekspertów oraz jury oceniającego projekty wejdą m.in. przedstawiciele funduszy oraz instytucji wspierających innowacyjne projekty, a ponadto po jednym przedstawicielu Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH - wylicza rzecznik prasowa.

Spotkanie będzie można śledzić online. Wszyscy uczestnicy - zarówno obecni w budynku uczelni, jak i siedzący przed ekranami komputerów - będą mogli dołączyć do oceniania pomysłów i wyłonienia laureata nagrody publiczności.

Wydarzenie objęte jest patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Organizatorem Demo Day jest konsorcjum, które realizuje projekt „Strefa Pomysłodawcy. Wsparcie 4.0”. Konsorcjantami są: Puławski Park Naukowo-Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH – gospodarz spotkania.

Jak podaje rzecznik prasowa, w wydarzeniu mogą wziąć udział studenci oraz pracownicy krakowskich uczelni, a także osoby zainteresowane poznaniem nowych technologii ułatwiających życie. Demo Day rozpoczyna się o godz. 10.00 w Instytucie Informatyki AGH przy ul. Kawiory 21 w Krakowie. Wydarzenie online dostępne jest także pod linkiem. 

Fot. materiały prasowe

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenie oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej.

Nauka w Polsce

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera