Łódź/ Rusza rekrutacja do programu stażowego dla studentów i absolwentów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Ponad 400 miejsc na płatnych stażach zaoferuje w tym roku studentom i absolwentom uczelni z Łodzi 80 pracodawców w ramach 13. edycji programu pilotowanego przez łódzki magistrat. Do tej pory w ramach programu "Młodzi w Łodzi" stałą pracę znalazło ponad 2 tys. osób.

"Rozpoczęliśmy rekrutację do tegorocznej edycji największego polskiego programu stażowego dla młodych ludzi 'Praktykuj w Łodzi - Staże wakacyjne' organizowanego w ramach 'Młodzi w Łodzi'. Przez jego realizację, odpowiadamy na ogromne potrzeby biznesu w poszukiwaniu zdolnych i zaangażowanych młodych osób, jak i samych studentów, chętnych do zdobycia doświadczenia zawodowego już w trakcie studiów, stawiających pierwsze kroki na łódzkim rynku pracy" - poinformowała w środę wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

Jak dodał, inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród łódzkich pracodawców oraz studentów uczelni. Świadczy o tym rekordowe w tym roku zainteresowanie ze strony biznesu.

W tej edycji programu chęć przyjęcia na płatny staż łódzkich studentów i absolwentów wyraziło 80 pracodawców, którzy przygotowali dla nich ponad 400 miejsc pracy. Wszystkie staże w projekcie są płatne od minimum 3600 zł brutto do nawet 6500 zł brutto za miesiąc.

Wśród partnerów projektu znalazły się firmy z branż: IT, BPO/SSC, R&D, doradczej, medycznej, farmaceutycznej, drogeryjnej, produkcyjnej, automotive, logistycznej, budowlanej, bankowej, finansowej, księgowej, administracyjnej, edukacyjnej oraz marketingowej.

Jak podkreślają organizatorzy programu "Młodzi w Łodzi", staże pozwalają studentom zapoznać się z realnymi wyzwaniami, jakie stawia przed nimi biznes, a także umożliwiają zdobycie zatrudnienia na dłuższy czas i rozwijanie kariery w Łodzi. Większość firm współpracujących w programie nawiązuje z wybranymi osobami dalszą współpracę po zakończonym stażu. Podczas 12 edycji projektu łódzcy pracodawcy zatrudnili już 2170 łódzkich studentów i absolwentów.

Rekrutacja kandydatów na staże trwa do 30 kwietnia 2023 r. na stronie www.praktyki.lodz.pl. Stażyści zostaną wyłonieni w czerwcu, a staże będą odbywać się od czerwca do września. Informacje o projekcie dostępne są na stronie www.praktyki.lodz.pl oraz na Facebooku "Młodzi w Łodzi".(PAP)

Autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Fot. Katarzyna Suchańska (Uniwersytet Śląski)

    Marcelina Jureczko zwyciężczynią polskiej edycji FameLab 2024

  • Fot. materiały prasowe NAWA

    40 farmaceutów i lekarzy otrzyma finansowanie w ramach programu Walczak NAWA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera