Uczelnie i instytucje

Opole/ Politechnika planuje budowę "Newtona" za 32 mln złotych

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Na Politechnice Opolskiej powstanie kompleks budynków mieszczący m.in. bibliotekę, sale wykładowe i laboratoria informatyczne. Jak poinformowała uczelnia, realizacja projektu noszącego nazwę "Newton" będzie kosztowała 32 mln złotych.

Jesienią tego roku na Politechnice Opolskiej rozpocznie się budowa Innowacyjnego Centrum Zintegrowanych Usług Dydaktycznych i Bibliotecznych "Newton" - czyli kompleksu budynków o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, w którym jednocześnie będzie mogło przebywać 1 300 osób.

W "Newtonie" znajdzie się miejsce dla czterech modułów posiadających wspólny hol. W modułach mieścić się będzie biblioteka, aula, część dydaktyczna oraz laboratorium IT. W części bibliotecznej, na parterze zaplanowano także obszar dostępny dla użytkowników zewnętrznych, mieszczący informatorium biblioteczne, strefy czytelnicze, stanowiska pracy indywidualnej i grupowej oraz miejsca komputerowe. Na piętrze zlokalizowany zostanie Dział Wydawnictw. Z kolei aula to to nowoczesne pomieszczenie konferencyjne o amfiteatralnym układzie siedzeń mogące pomieścić kilkaset osób.

W części dydaktycznej zaprojektowano dwie sale wykładowe, przeznaczone do prezentacji multimedialnych. Na piętrze znajdować się będzie dwudzielna sala wykładowa, również z możliwością prezentacji multimedialnych oraz przestrzeń samorządu studenckiego. W części laboratoryjno-informatycznej powstanie nowoczesne laboratorium informatyczne wraz z serwerownią, przeznaczone do celów naukowo-badawczych Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace związane z budową dwóch segmentów: holu i biblioteki. Rozpoczęcie budowy Newtona, którego całkowita wartość wyniesie 32 mln zł, zaplanowano na jesień tego roku. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    CBOS: 88 proc. badanych jest przekonanych, że warto się kształcić

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ Ruszyła VI edycja programu mentorskiego na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera