Poznań/ Ruszyły zgłoszenia do Nagrody Naukowej Miasta Poznania

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Ruszyły zgłoszenia do Nagrody Naukowej Miasta Poznania i do stypendium dla młodych badaczy poznańskiego środowiska naukowego. Miasto przeznaczy na te cele łącznie 180 tys. zł.

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu, w którym co roku przyznawane są wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe. Do końca marca można zgłaszać kandydatki i kandydatów do Nagrody Naukowej Miasta Poznania oraz stypendium dla młodych badaczy poznańskiego środowiska naukowego.

„Nagrodę Naukową Miasta Poznania otrzyma osoba, która może poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi w ciągu ostatnich dwóch lat. Z kolei stypendium przeznaczone jest dla zdolnych badaczy, którzy w 2023 r. nie ukończą jeszcze 31. roku życia” – poinformował poznański magistrat. Miasto Poznań przeznaczy na te cele łącznie 180 tys. zł.

Kandydatki i kandydatów do nagrody i stypendiów mogą zgłaszać stowarzyszenia i fundacje zajmujące się nauką, szkoły wyższe, instytucje i jednostki naukowe mające siedzibę w Poznaniu, radni Poznania, członkowie kapituły Nagrody Naukowej Miasta Poznania, a także dotychczasowi jej laureaci.

Wnioski konkursowe należy przesłać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP, na adres skrytki urzędu miasta na ePUAP:/UMPoznan/SkrytkaESP. W tym celu należy skorzystać z usługi "pismo ogólne do podmiotu publicznego". Do dokumentu należy dołączyć również jego wersję edytowalną w programie Word.

Termin zgłoszeń upływa 31 marca. (PAP)

Autor: Anna Jowsa

ajw/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera