Uczelnie i instytucje

Na Politechnice Bydgoskiej będzie funkcjonować centralny dziekanat

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (PBŚ) zapowiedziała uruchomienie w poniedziałek centralnego dziekanatu dla wszystkich studentów. Praktyki, stypendia, legitymacje, dyplomy i wszystkie inne sprawy studenckie będzie można załatwić w jednym miejscu.

Nowocześnie wyposażony Centralny Dziekanat będzie funkcjonował w nowym budynku uczelni na terenie kampusu w dzielnicy Fordon. Obsługiwać będzie studentów wszystkich wydziałów. Wraz z powstaniem nowej jednostki przestaną działać dotychczasowe dziekanaty.

Na wydziałach poza fordońskim kampusem PBŚ, czyli Hodowli i Biologii oraz Technologii i Inżynierii Chemicznej funkcjonować będą punkty informacyjne, w których studenci będą mogli uzyskać podstawowe informacje i złożyć wybrane dokumenty do przekazania do nowego dziekanatu.

"Centralny Dziekanat ma ujednolicić procedury na całej uczelni i usprawnić obsługę studentów. Większość spraw związanych ze studiowaniem będzie można załatwić w jednym miejscu. Wraz z nową jakością obsługi, chcemy także sukcesywnie rozwijać wachlarz nowych usług, zwłaszcza cyfrowych. Online można już wnioskować o stypendia, wyrobić e-legitymację czy złożyć ślubowani. Z myślą o osobach niepełnosprawnych wyznaczona została specjalna ścieżka dostępu z podjazdem, windą i dedykowaną strefą obsługi" – powiedziała prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ.

Prorektor zaznaczyła, że utworzenie centralnego dziekanatu wpisuje się także w strategię konsolidacji uczelni w fordońskim kampusie.

Centralny dziekanat otwarty będzie dla studentów od poniedziałku do piątku, a także w soboty, w które przypadają zajęcia na studiach niestacjonarnych. (PAP)

Autor: Jerzy Rausz

rau/ mok/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    CBOS: 88 proc. badanych jest przekonanych, że warto się kształcić

  • Fot. Adobe Stock

    Gliwice/ Ruszyła VI edycja programu mentorskiego na Politechnice Śląskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera