Kraków/ Prezentacja łazika Kalman – w studenckim klubie Studio

Fot. Maciej Talar, KSAF AGH
Fot. Maciej Talar, KSAF AGH

Łazika marsjańskiego Kalman, który zwyciężył tegoroczne zawody robotyki kosmicznej European Rover Challenge i we wrześniu był prezentowany na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym w Paryżu – będzie można zobaczyć w środę wieczorem w studenckim klubie Studio w Krakowie.

Na bezpłatne spotkanie w sercu Miasteczka Studenckiego AGH mogą przyjść nie tylko żacy, ale i wszyscy mieszkańcy zainteresowani nowymi technologiami i kosmosem. Wejście jest od godz. 18, prezentacja planowana jest na godz. 19. Wieczór jest równocześnie okazją do świętowania piątych "urodzin" łazika Kalman.

Podczas wydarzenia studenci Akademii Górniczo-Hutniczej, budowniczy Kalmana, opowiedzą o swojej konstrukcji oraz o działalności koła naukowego AGH Space Systems, w którym są zrzeszeni. Młodzi inżynierowie - jak informują w mediach społecznościowych - zaprezentują także sekcję rakiet, która w tym roku na zawodach Spaceport America Cup zajęła trzecie miejsce w kategorii rakiet hybrydowych o pułapie lotu 10 000 stóp. 

PAP - Nauka w Polsce, Beata Kołodziej

bko/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Politechnika Warszawska

    W Józefosławiu pod Warszawą powstało pole do testowania łazików marsjańskich

  • Fot. Adobe Stock

    Opole/Polsko-czeski projekt ze wsparciem NCN

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera