Nauka dla Społeczeństwa

02.03.2024
PL EN
17.10.2022 aktualizacja 17.10.2022

Historia Polski w zagranicznych badaniach - kongres w Krakowie

źródło: Adobe Stock źródło: Adobe Stock

Wykładem brytyjskiego historyka Gartona Timothy’ego Asha i wręczeniem nagrody za najlepszą książkę zagraniczną o historii Polski rozpocznie się 19 października IV Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski w Krakowie.

Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych kongresu odbywającego się w dniach 19-22 października pod hałem „Spotkania Kultur”.

Naukowcy z całego świata zajmujący się polską kulturą i historią spotkają się w Krakowie co pięć lat.

Wykład inauguracyjny tegorocznego kongresu wygłosi brytyjski historyk Timothy Garton Ash, specjalizujący się w powojennej historii Europy. Historyk zaprezentuje drogę od Europy powojennej do Europy po zburzeniu muru berlińskiego - i z powrotem.

Uroczystemu otwarciu kongresu będzie towarzyszyło ogłoszenie laureata nagrody „Pro Historia Polonorum” za najlepszą zagraniczną książkę o historii Polski. Większość obrad, sesji i prelekcji odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poruszane będą m.in. kwestie uchodźstwa, migracji, wielokulturowości, wykluczenia, odmienności, różnorodności i nowoczesności.

Organizatorem Kongresu jest Polskie Towarzystwo Historyczne wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, Muzeum Historii Polski, Muzeum Krakowa i Międzynarodowym Centrum Kultury. Wydarzeniem towarzyszącym będzie otwarty dla publiczności koncert organowo-wokalny w Bazylice Mariackiej, który odbędzie się 20 października o godz. 19.30

Komitet Organizacyjny zaprasza do udziału w wydarzeniu doktorantów, studentów, nauczycieli i u czniów szkół średnich. Program wydarzenia jest dostępny na stronie internetowej:

https://coph2022.pl/program/

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024