Gra internetowa pod tytułem "Tropem nadbałtyckich tajemnic" powstała w Instytucie Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt, który promuje język polski i Gdańsk sfinansowała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.
Jak poinformowano na stronie internetowej uczelni, "gra była tworzona przede wszystkim z myślą o realizujących program slawistyczny studentach Uniwersytetu Stambulskiego, a także mieszkających w Polsce obcokrajowcach uczących się języka polskiego, ale dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych kulturą i historią Gdańska". Można w nią zagrać bezpłatnie pod linkiem: www.tnt.ug.edu.pl
Gracze mogą przemierzać ulice Gdańska, rozwiązywać quizy, zbierać trofea i uczyć się języka polskiego. Misją jest odnalezienie ukrytego przez Merkurego trójzębu Neptuna. W trakcie gry można przenieść się nad brzeg Morza Bałtyckiego, poznać wybrane gdańskie instytucje kultury, dowiedzieć się o ważnych kartach z historii Gdańska oraz poznać atrakcyjne i nieoczywiste miejsca na kulturowej mapie Gdańska.
Gra powstała w ramach projektu realizowanego dzięki dofinansowaniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu "Promocja języka polskiego". Zespołem naukowców zaangażowanych w projekt kieruje dr Beata Jędrzejczak, a w jego skład wchodzą Anna Reglińska-Jemioł z Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego UG oraz dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego. Partnerem projektu jest Seyyal Kӧrpe Kemer z Uniwersytetu Stambulskiego (Turcja).
Materiały promujące grę TNT powstały w ramach realizacji przedmiotu sztuka reklamy, prowadzonego przez dr Beatę Jędrzejczak. Autorami materiałów reklamowych są: Paula Albecka, Julia Kalima i Anna Sapowicz (studentki I roku magisterskich studiów uzupełniających) oraz grafik Michał Sapowicz.
PAP - Nauka w Polsce
amk/ ekr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.