Ogłoszono program stypendialny dla m.in. ukraińskich studentek na polskich uczelniach technicznych

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Do pochodzących z Ukrainy studentek oraz doktorantek kształcących się na polskich uczelniach technicznych i absolwentek liceum, rozpoczynających studia w obszarze technologii, inżynierii i matematyki skierowany jest program stypendialny New Technologies for Women – Ukraine. Nabór trwa do 10 września.

Jest to program Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i firmy Intel na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii.

Program skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich (rozpoczynających jesienią 2022 r. studia techniczne), które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Jak przekazała PAP Fundacja Edukacyjna Perspektywy, zgłoszenia za pośrednictwem strony https://www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/application-form/trwają potrwają do 10 września br.

Na program składa się 10-miesięczne stypendium w wysokości 2 000 zł brutto miesięcznie (łącznie 20.000 PLN brutto wypłacane jednorazowo) na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju. W jego ramach są też warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich z ekspertami Intel Technology Poland, sesje doradztwa zawodowego oraz udział w mentoringowym Programie Buddies. Laureatki będą mogły też bezpłatnie wziąć udział w Perspektywy Women in Tech 2023 - największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet działających w obszarze STEM (nauki, technologii, inżynierii i matematyki).

Kandydatki powinny znać język angielski w stopniu komunikatywnym, posiadać status studentki lub doktorantki przez cały następny rok akademicki. Należy dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studentki lub doktorantki.

Rekrutacja do programu New Technologies for Women - Ukraine jest dwuetapowa. Przyjmowanie wniosków i ich weryfikacja formalna potrwa do 10 września. Drugi etap potrwa do 20 października. Wówczas wyłonionych zostanie 50 laureatek.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Mirosław Kaźmierczak/UW

    Prof. Izdebski: trzy razy składałem wniosek, nim zdobyłem prestiżowy grant ERC Synergy

  • 21.02.2024. Siedziba Narodowego Centrum Nauki przy ul. Twardowskiego 16 w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    NCN przyznało granty OPUS 27 i PRELUDIUM 23 o łącznej wartości niemal 665 mln zł

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera