Uczelnie i instytucje

Dr Paweł Kuch powołany na stanowisko p.o. dyrektora NCBR

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Wiceszef resortu Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Żalek powołał dr. Pawła Kucha na pełniącego obowiązki dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - przekazało we wtorek NCBR.

Dr Kuch zastąpił na stanowisku dr. Remigiusza Kopoczka, który kierował centrum od lutego br.

Jak podało NCBR w komunikacie prasowym, dr Paweł Kuch jest radcą prawnym, ekspertem z zakresu negocjacji, M&A, ochrony danych osobowych, tworzenia strategii biznesowo-prawnych i międzynarodowych kontraktów handlowych oraz autorem szeregu publikacji naukowych.

Posiada długoletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami, zarówno w sektorze gospodarczym, finansowym, jak i badawczo-rozwojowym. Z wykształcenia prawnik i ekonomista. Doktoryzował się na Uniwersytecie w Zurychu - czytamy w komunikacie NCBR.

Dr Kuch przez ostatnie 14 lat prowadził prywatną praktykę, reprezentując podmioty komercyjne z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, własności intelektualnej, prawa lotniczego i innych. Posiada 20-letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej.

Zmiana na stanowisku wiąże się z przejściem NCBR spod zwierzchnictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki na Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jest to konsekwencją nowelizacji ustawy NCBR.

NCBR jest agencją powołaną do realizacji zadań z zakresu polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera