Nauka dla Społeczeństwa

24.09.2023
PL EN
30.07.2022 aktualizacja 30.07.2022

Ukraina/ Prezydent Zełenski: podpisaliśmy memorandum z Kolegium Europejskim w Natolinie

Warszawa, 29.09.2017. Inauguracja roku akademickiego w Kolegium Europejskim w Natolinie  (mr) PAP/Paweł Supernak Warszawa, 29.09.2017. Inauguracja roku akademickiego w Kolegium Europejskim w Natolinie (mr) PAP/Paweł Supernak

Na Ukrainie powstanie Kolegium Europejskie, ukraiński rząd podpisał memorandum o współpracy z Kolegium Europejskim w warszawskim Natolinie - poinformował ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

"Mam zaszczyt ogłosić jeszcze jeden bardzo ważny krok. Unia Europejska ma Kolegium Europejskie w Brugii (w Belgii) i w Natolinie (w Warszawie). To jedna z najbardziej szanowanych instytucji edukacji podyplomowej, które przygotowują specjalistów do pracy w instytucjach UE i w krajach członkowskich. Tworzymy na Ukrainie nasze Kolegium Europejskie" - powiedział Zełenski w parlamencie. Jego wypowiedź cytuje Interfax-Ukraina.

Jak dodał, ukraiński rząd podpisał już odpowiednie memorandum z Kolegium w Natolinie.

Prezydent poinformował, że na pierwszym etapie na jednej z ukraińskich uczelni otwarty zostanie kierunek integracja europejska. Następnie na jego podstawie powstać ma Kolegium Europejskie w ramach uniwersytetu prezydenckiego. (PAP)

ndz/ ap/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023