Uczelnie i instytucje

"Dziennik Gazeta Prawna": Uczelnie idą w zielone

Adobe Stock, panele słoneczne
Adobe Stock, panele słoneczne

Czarnym koniem tegorocznej rekrutacji na studia są kierunki związane z ekologią i odnawialnymi źródłami energii - pisze w środę „Dziennik Gazeta Prawna".

"DGP" zauważa, że w ostatnich pięciu latach na pozycję absolutnego lidera wśród wybieranych kierunków studiów wysunęła się informatyka. "Na drugim miejscu jest psychologia. Ale z sondy DGP wśród uczelni wynika, że szybko awansują też nowości związane z ochroną klimatu, OZE" - czytamy.

Gazeta zaznacza, że według ekspertów jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, a absolwenci tych kierunków mają dziś gwarancję zatrudnienia. Wpływ na tegoroczną rekrutację - zdaniem ekspertów - miały mieć także pandemia i wojna w Ukrainie.(PAP)

mchom/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera