Uczelnie i instytucje

Prezydent podpisał ustawę o zmianie nazwy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zmieni nazwę na Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu. Odpowiednią ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda.

Zgodnie z ustawą Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zostanie nadana nowa nazwa. Od 1 października 2022 r. uczelnia będzie nosiła nazwę: Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu.

Ustawę z 9 czerwca 2022 r., zmieniającą nazwę uczelni, podpisał w piątek prezydent Andrzej Duda.

Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia.

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest uczelnią dwuwydziałową z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Wydziałem Fizjoterapii, kształcącą na sześciu kierunkach w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych – dziennych, zaocznych oraz podyplomowych, a także studiów doktoranckich. Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego powstała w 1946 r. jako Studium Wychowania Fizycznego przy Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej współzałożycielem i pierwszym rektorem był prof. Andrzej Klisiecki.

Jak czytamy na stronie uczelni, jej misją jest przyczynianie się do doskonalenia poziomu zdrowia i jakości życia Polaków przez tworzenie, poszerzanie i upowszechnianie wiedzy w zakresie kultury fizycznej, kształtowanie umiejętności wykorzystywania wiedzy przez specjalistów zawodowych w obszarach wychowania fizycznego, rekreacji ruchowej, sportu i fizjoterapii oraz przez wpływ na podwyższanie stanu kultury fizycznej w Polsce.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera