Nauka dla Społeczeństwa

25.03.2023
PL EN
04.07.2022 aktualizacja 04.07.2022

Inżynierowie i technicy remontują charytatywnie dom dziecka

Zdjęcie pomieszczenia przed wejściem ekipy budowlanej. Fot. Politechnika Łódzka Zdjęcie pomieszczenia przed wejściem ekipy budowlanej. Fot. Politechnika Łódzka

Można jeszcze dołączyć do ekipy Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, która remontuje łódzki dom dziecka podczas wakacyjnego projektu Workcamp. Zapewnienie dostępu światła dziennego do ciemnych pomieszczeń to jeden z celów prac.

Zespół studentów i absolwentów polskich uczelni technicznych od 11 lipca przez kolejne dwa tygodnie będzie remontować część wspólną Domu Dziecka nr 15 w Łodzi. Projekt ma charakter charytatywny, opiera się na pracy wolontariuszy, którzy swój czas i część wakacji chcą poświęcić dla dobra słabszych i potrzebujących pomocy.

"W tym roku będziemy zmieniać aranżację przestrzenną kilku pomieszczeń - korytarza, kuchni, pokoju dziennego oraz sali komputerowej. Ich remont, jak zawsze zaczynający się od demolki, stworzy nowe miejsce dla wspólnego spędzania czasu przez dzieciaki - informuje w materiale prasowym Mateusz Gimziński, absolwent budownictwa na Politechnice Łódzkiej zaangażowany od wielu lat w projekt Workcamp.

Workcampowcy zaplanowali zmianę lokalizacji ścian działowych, co umożliwi korzystniejsze wykorzystanie przestrzeni placówki, ściany i sufity zyskają nowy wygląd, podobnie jak stolarka drzwiowa, wymienione zostaną podłogi, na których staną nowe meble.

"Kluczowym zadaniem jest zapewnienie dostępu światła dziennego do pomieszczenia, które jest przestrzenią do wspólnego spędzania czasu w ciągu dnia. Tę ślepą aktualnie bawialnię połączymy z salą komputerową, która ma okno" – zapowiada Gimziński.

Wolontariusze, jak co roku zaprosili do współpracy firmy oraz osoby prywatne z sektora budowlanego, ale również z innych branż. Szacowana wartość całego przedsięwzięcia to ponad 30 tysięcy złotych.

Wciąż można dołączyć do ekipy remontowej. Jak zapewniają organizatorzy projektu nie trzeba mieć doświadczenia w tego typu pracach.

"Wszystkiego Was nauczymy! Przeszkodą nie jest też czas pracy – bo remont odbywa się od rana do wieczora" - zachęca przedstawiciel Politechniki Łódzkiej i koordynator tegorocznego przedsięwzięcia.

Kontakt dla chętnych: FB Workcamp Łódź 2022

PAP - Nauka w Polsce

kol

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023