Uczelnie i instytucje

Rozpoczęła się druga edycja Akademii OPI PIB

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Wyniki badań dotyczące preferencji i potrzeb kadry naukowej w zakresie konferencji zdalnych przedstawiono w pierwszym odcinku drugiej edycji Akademii OPI PIB. Kolejne odcinki będą publikowane co miesiąc na kanale YouTube Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego.

Jak czytamy w komunikacie ośrodka, Akademia OPI PIB to proaktywny projekt popularyzujący naukę z udziałem ekspertów i badaczy. Jego celem jest budowanie kultury dzielenia się wiedzą, możliwości wymiany doświadczeń i dalszego rozwoju kompetencji na polu nowych technologii.

Publikowane podcasty dostępne są za darmo na kanale YouTube OPI PIB i dotyczą takich obszarów wiedzy jak informatyka techniczna i telekomunikacja oraz nauki socjologiczne.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu tego projektu edukacyjnego zatytułowany jest „Naukowiec też człowiek”. Dr Grzegorz Banerski przedstawia w nim wyniki badań dotyczące preferencji i potrzeb kadry naukowej w zakresie konferencji zdalnych.

"Na podstawie otrzymanych wyników można zauważyć, że w czasie pandemii zdalne konferencje zdobyły zdecydowanie większe grono zwolenników niż przeciwników, nawet wśród osób, które wcześniej nie miały okazji uczestniczyć w wydarzeniu zorganizowanym w formule online. Natomiast, gdy pytania dotyczyły preferencji po zakończeniu pandemii, odsetek zdeklarowanych zwolenników znacznie spada. Wciąż jednak stanowi on niemal połowę badanych, bo 45 proc." – powiedział cytowany w komunikacie OPI PIB adiunkt w OPI PIB dr Grzegorz Banerski.

W badania, oprócz dr. Banerskiego, zaangażowani byli również Zbigniew Bohdanowicz, dr Anna Knapińska, dr Agata Kopacz i Adam Muller. Najnowszy odcinek Akademii OPI PIB dostępny jest pod adresem

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera