Nauka dla Społeczeństwa

03.12.2022
PL EN
17.06.2022 aktualizacja 17.06.2022

Elbląg/ Program stypendialny dla studentów kierunków lekarskich

źródło: Fotolia źródło: Fotolia

W Elblągu ruszył program stypendialny dla studentów kierunków lekarskich. Student może otrzymać 2 tys. zł stypendium w zamian za podjęcie po studiach pracy w elbląskich szpitalach.

Program jest skierowany do studentów V i VI roku kształcących się na kierunkach lekarskich, którzy będą chcieli podjąć pracę w jednym z elbląskich szpitali.

"Serdecznie zachęcam do udziału w naszym programie stypendialnym. Bardzo się cieszę, że udało się w końcu wprowadzić go w życie. To pomysł wiceprezydenta Michała Missana i Mirosława Gorbaczewskiego, dyrektora Szpitala Miejskiego. Celem jest przede wszystkim dobro pacjentów elbląskich szpitali. Wszyscy bowiem wiemy, że brakuje lekarzy i jak długie są kolejki do specjalistów. Mam nadzieję, że stypendia przyczynią się do pozyskania potrzebnej kadry" – podkreślił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Proponowane stypendium będzie wynosić 2 tys. zł miesięcznie i jest przyznawane na okres trwania V i VI roku, to jest odpowiednio na 9 i 18 miesięcy. Warunkiem jest podjęcie zatrudnienia w jednym z elbląskich szpitali, by przejść w nim szkolenie rezydenckie. Chodzi o okres nie krótszy niż 4,5 roku. Szkolenie należy podjąć w ciągu 3 miesięcy od ukończenia stażu lekarskiego.

W tym roku oferowane są miejsca dla trzech studentów. Dwa miejsca w szpitalu miejskim i jedno w szpitalu wojewódzkim. Wskazano przy tym deficytowe specjalizacje lekarskie. Zainteresowani mogą wybrać priorytetowe dla tych placówek specjalizacje lekarskie, takie jak: choroby wewnętrzne, medycyna ratunkowa, neurologia lub onkologia.

Nabór wniosków w programie stypendialnym trwa do 30 września.

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Libudzka

ali/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022