Nauka dla Społeczeństwa

18.08.2022
PL EN
02.06.2022 aktualizacja 02.06.2022

Szef MEiN rozmawiał w USA o nowych metodach leczenia nowotworów i sytuacji uchodźców w Polsce

09.05.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Paweł Supernak 09.05.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Paweł Supernak

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się podczas swojej wizyty w USA z przedstawicielami Medical College of Wisconsin, polonijną kadrą akademicką oraz z władzami i senatorami stanu Wisconsin. Rozmawiano m.in. o sytuacji uchodźców w Polsce i metodach leczenia nowotworów.

Resort edukacji poinformował w środę na Twitterze, że minister Czarnek spotkał się również z naukowcami pracującymi w MIA Recovery and Identification Project, których misją jest szukanie zaginionych żołnierzy amerykańskich oraz wsparcie ich rodzin.

Z władzami stanowymi, senatorami i legislatorami stanu Wisconsin szef MEiN rozmawiał natomiast o wymianie akademickiej, sytuacji społeczno-gospodarczej w stanie Wisconsin oraz wyzwaniach związanych z napływem do Polski uchodźców z Ukrainy. Dyskusji przewodniczył senator Dan Feyen.

Minister Czarnek mówił także o sytuacji uchodźców w Polsce. Szef MEiN przybliżył uczestnikom spotkania najważniejsze rozwiązania ułatwiające przyjmowanie ukraińskich dzieci do polskich szkół. Podkreślił, że wielu uczniów w sposób zdalny wciąż kształci się w ukraińskim systemie oświaty.

Wcześniej, 30 maja, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i minister edukacji stanu Illinois Ernasto Matias podpisali też Deklarację o Współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki z Radą ds. Edukacji Stanu Illinois oraz Departamentem Stanu Wisconsin ds. Edukacji Publicznej.

PAP - Nauka w Polsce, Agata Zbieg

agz/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022