Uczelnie i instytucje

Lublin/ Sztuczna inteligencja i italianistyka w trybie zdalnym znalazły się wśród nowości na KUL-u

11.06.2010 PAP/Wojciech Pacewicz
11.06.2010 PAP/Wojciech Pacewicz

Sztuczna inteligencja, italianistyka w trybie zdalnym i prawo w biznesie znalazły się wśród nowych pięciu kierunków na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim podczas tegorocznej rekrutacji na studia, która ruszyła w czwartek.

W tegorocznym naborze na studia KUL oferuje ponad 50 kierunków studiów z nauk humanistycznych, społecznych, prawnych, teologicznych, filozoficznych, ścisłych i nauk o zdrowiu. Wśród nowości znalazło się pięć kierunków – przekazała w komunikacie uczelnia.

Są to m.in. studia ze sztucznej inteligencji. Kierunek ma przygotować do podjęcia pracy w charakterze specjalisty w zakresie projektowania systemów inteligentnych, oceny przydatności systemów inteligentnych czy programisty.

KUL uruchamia również italianistykę w trybie zdalnym. Jest to pilotażowy kierunek umożliwiający studiowanie języka włoskiego i kultury Włoch z wykorzystaniem narzędzi nauczania na odległość. W toku studiów wykorzystane zostaną różnorodne innowacyjne narzędzia informatyczne i specjalnie przygotowane materiały dydaktyczne.

Z kolei studia z prawa w biznesie mają przygotować kandydatów do wykonywania obowiązków prawnika w przedsiębiorstwach. Absolwenci tego kierunku zdobędą wiedzę i umiejętności z prawa i ekonomii, aby rozumieć procesy biznesowe i spełnić oczekiwania przedsiębiorców wobec prawników.

Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia potrwa do 8 lipca. Ogłoszenie pierwszych wyników kwalifikacji zaplanowano na 13 lipca.

W komunikacie podkreślono, że na uniwersytecie działa kilkadziesiąt organizacji studenckich – naukowych, artystycznych i sportowych, wśród nich koła naukowe, teatry, chóry, galerie czy kluby dyskusyjne służące rozwijaniu zainteresowań. Uczelnia umożliwia także wyjazdy na stypendia zagraniczne.

Katolicki Uniwersytet Lubelski jest najstarszą uczelnią w Lublinie. Powstał w 1918 r. Na ponad 50 kierunkach studiów kształci ponad 9,8 tys. studentów, w tym 3,3 tys. na pierwszym roku. Blisko tysiąc studiujących na KUL to cudzoziemcy. Najwięcej z nich pochodzi z Ukrainy, Białorusi, Nigerii i ze Słowacji.

PAP - Nauka w Polsce,  Gabriela Bogaczyk

gab/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera