Koła naukowe otrzymały 11 mln zł w ramach programu MEiN "Studenckie koła tworzą innowacje".

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

11 mln złotych otrzymały koła naukowe w ramach dwóch edycji programu ministra edukacji i nauki "Studenckie koła tworzą innowacje" – poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, transferze wyników prowadzonych badań do sfery gospodarczej, nabywaniu przez członków tych kół kompetencji potrzebnych do prowadzenia badań i promocji ich wyników, pracy w zespole i wystąpień publicznych, zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.

Konkurs w ramach II edycji programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje" został rozstrzygnięty w marcu br. MEiN poinformowało, że w II edycji programu do finansowania zakwalifikowano 106 projektów na łączną kwotę 5,7 mln zł. Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców.

Wśród zakwalifikowanych wniosków znalazły się projekty kół naukowych z m.in. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Wrocławskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechniki Świętokrzyskiej i Politechniki Łódzkiej.

MEiN zapowiedział, że kolejny nabór wniosków do programu odbędzie się w październiku.

PAP - Nauka w Polsce, Iwona Żurek

iżu/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci rekomendują sześć priorytetowych projektów AI dla Polski

  • Fot. Adobe Stock

    GUS: w br. 5,9 proc. przedsiębiorstw deklarowało wykorzystanie technologii AI

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera