Nauka dla Społeczeństwa

16.04.2024
PL EN
16.04.2022 aktualizacja 16.04.2022

Koła naukowe otrzymały 11 mln zł w ramach programu MEiN "Studenckie koła tworzą innowacje".

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

11 mln złotych otrzymały koła naukowe w ramach dwóch edycji programu ministra edukacji i nauki "Studenckie koła tworzą innowacje" – poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, transferze wyników prowadzonych badań do sfery gospodarczej, nabywaniu przez członków tych kół kompetencji potrzebnych do prowadzenia badań i promocji ich wyników, pracy w zespole i wystąpień publicznych, zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.

Konkurs w ramach II edycji programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje" został rozstrzygnięty w marcu br. MEiN poinformowało, że w II edycji programu do finansowania zakwalifikowano 106 projektów na łączną kwotę 5,7 mln zł. Laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców.

Wśród zakwalifikowanych wniosków znalazły się projekty kół naukowych z m.in. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Wrocławskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Politechniki Świętokrzyskiej i Politechniki Łódzkiej.

MEiN zapowiedział, że kolejny nabór wniosków do programu odbędzie się w październiku.

PAP - Nauka w Polsce, Iwona Żurek

iżu/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024