Dni NCN po raz ósmy; tym razem w Białymstoku

Źródło: Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

Szkolenia dla badaczy z zakresu przygotowania wniosków, składania i rozliczania projektów, oraz spotkania dotyczące otwartej nauki przeznaczone dla pracowników administracji uczelni i instytutów naukowych odbędą się 11 i 12 maja w Białymstoku podczas 8. edycji Dni Narodowego Centrum Nauki (NCN).

W trakcie Dni NCN o swoich doświadczeniach opowiedzą laureaci grantów. Zaplanowano spotkania informacyjne o konkursach krajowych i międzynarodowych NCN, otwartej nauce i polityce NCN w tym zakresie oraz o zarządzaniu danymi badawczymi. Część zajęć będzie miała charakter praktyczny. Odbędzie się pięć warsztatów dla wnioskodawców i pracowników administracji uczelni i instytutów naukowych. Przewidziano także spotkanie dyrekcji i Rady NCN ze środowiskiem naukowym regionu i dyskusję na temat oferty grantowej NCN.

„W trakcie szkoleń wyjaśnimy, jak przebiega ocena wniosków w NCN, w jaki sposób składać projekty, żeby osiągnąć sukces i co zrobić, żeby rozliczyć grant” – mówi dr Marcin Liana, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Nauki.

Współorganizatorami tegorocznego wydarzenia będą instytucje naukowe z Podlasia – Uniwersytet w Białymstoku (UWB), Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Instytut Biologii Ssaków PAN z Białowieży.

Prof. Izabela Święcicka, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku podkreśla, że granty NCN to bardzo ważne źródło finansowania polskiej nauki”. „Dla wielu młodych naukowców to szansa na pierwsze poważne badania w karierze. Ci bardziej doświadczeni mogą dzięki tym grantom podejmować nowe wyzwania i budować zespoły, także międzynarodowe” – dodaje prorektor UWB.

Spotkania będą odbywały się na uczelniach. Część zajęć będzie miała charakter otwarty, na niektóre będzie uruchomiona wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program Dni NCN zostanie opublikowany na początku kwietnia na stronie NCN https://www.ncn.gov.pl

Dni NCN odbywają się od 2013 roku. Poprzednie edycje odbyły się m.in. w Katowicach, Lublinie, Olsztynie i Gdańsku, a ostatnia – w 2019 roku w Łodzi. Spotkanie w Białymstoku początkowo miało się odbyć w 2020 roku, zostało jednak odwołane z powodu pandemii.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera