Nauka dla Społeczeństwa

06.12.2022
PL EN
16.03.2022 aktualizacja 16.03.2022

26 instytutów sieci Badawczej Łukasiewicz deklaruje chęć zatrudnienia pracowników z Ukrainy

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Deklaracje zatrudnienia pracowników z Ukrainy złożyło 26 instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz. Sieć oferuje kompleksową pomoc specjalistom, inżynierom i naukowcom w postaci pracy na etacie, w znalezieniu mieszkania i szkoły dla dzieci.

Cała społeczność Sieci Badawczej Łukasiewicz jest poruszona wydarzeniami, które dzieją się za wschodnią granicą Polski i jest zaangażowana w niesienie pomocy Ukraińcom – przekazała PAP Joanna Puškar z biura komunikacji Sieci Badawczej Łukasiewicz.

"W Łukasiewiczu powołaliśmy specjalny zespół, który optymalizuje pomoc dla naszych sąsiadów. Doraźną, taką jak udział w zbiórkach czy organizowanych akcjach, świadczą nasze instytuty na poziomie lokalnym. Długofalową pomoc oferujemy na poziomie krajowym" – dodała.

Przekazała, że do Polski przybywa coraz więcej osób z Ukrainy. Wśród nich są specjaliści w różnych dziedzinach, których Łukasiewicz zachęca do współpracy. W tym celu Centrum Łukasiewicz uruchomiło podstronę: https://lukasiewicz.gov.pl/en/job-offers-for-ukrainians-in-poland, na której osoby te mogą znaleźć informacje o dostępnej pomocy i niezbędne dane kontaktowe.

"Nasza oferta skierowana jest zarówno do specjalistów, inżynierów, naukowców, jak również pracowników z doświadczeniem w obszarach produkcji i wsparcia technologicznego. Deklarację zatrudnienia pracowników z Ukrainy złożyło aż 26 instytutów Łukasiewicza" – zapewniła Puškar.

Podkreśliła, że instytuty Łukasiewicza oferują kompleksową pomoc: pracę na etacie, pomoc w znalezieniu mieszkania i szkoły dla dzieci. Zapewniają też wsparcie w procesach formalnych, m.in. w zakresie legalizacji pobytu, uzyskania pozwolenia na pracę, dostępu do możliwych świadczeń w Polsce.

W 13 instytutach sieci zatrudnionych jest 21 pracowników z Ukrainy. Ich rekrutacja przebiegała w czasach pokoju.

W Sieci Badawczej Łukasiewicz zatrudnionych jest w sumie 8 tys. pracowników w 28 instytutach badawczych zlokalizowanych w 12 polskich miastach. To trzecia co do wielkości sieć badawcza w Europie.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022