Nauka dla Społeczeństwa

03.07.2022
PL EN
25.02.2022 aktualizacja 20.04.2022

Rekrutacja na MBA z zarządzania lasami

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Leśnicy, którzy chcą uzyskać tytuł MBA - menedżer gospodarstwa leśnego mogą do 30 marca aplikować na studia w Poznaniu. Połączenie wiedzy o leśnictwie z umiejętnościami menedżerskimi ma zapewnić zrównoważone zarządzanie lasami przez absolwentów kursu.

Trzysemestralne studia na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP) będą prowadzone są w języku polskim i przeznaczone dla osób, którym zależy na rozwoju kompetencji kierowniczych oraz rewizji swoich dotychczasowych umiejętności z zakresu zarządzania w leśnictwie. Kurs zakłada połączenie najlepszych praktyk w nauce o leśnictwie z wiedzą z obszaru prawa, komunikacji, zarządzania i finansów.

Jak przypomina UPP, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi ponad 9,2 mln ha, co stanowi około 30 proc. powierzchni kraju, a w 2050 roku lasy mają zajmować 33 proc.

„Celem studiów „MBA - Menedżer gospodarstwa leśnego” jest zwiększenie kompetencji menedżerskich obecnej, jak i przyszłej kadry kierowniczej zajmującej się gospodarką leśną poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych praktyk w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu umiejętności z zakresu nowoczesnej ekonomii, prawa, zarządzania, rachunkowości w tym rachunkowości zarządczej oraz psychologii” – mówi prof. Krzysztof Adamowicz z Katedry Ekonomiki i Techniki Leśnej UPP.

Słuchacze będą realizowali program, w którym znajdą się elementy prawa krajowego i międzynarodowego, zarządzania kompetencjami miękkimi, finansów, rachunkowości, controllingu, zarządzania zasobami ludzkimi i kapitałowymi oraz koncepcji leśnictwa jako elementu zrównoważonego rozwoju. Program kursu został skumulowany w pięciu blokach tematycznych – prawo, komunikacja, zarządzanie, finanse i rachunkowość zarządcza. Kandydaci nie muszą mieć doświadczenia menedżerskiego.

Rekrutacja potrwa do 30 marca. Więcej informacji znajduje się na stronie.

PAP – Nauka w Polsce

kol

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022