Leśnicy, którzy chcą uzyskać tytuł MBA - menedżer gospodarstwa leśnego mogą do 30 marca aplikować na studia w Poznaniu. Połączenie wiedzy o leśnictwie z umiejętnościami menedżerskimi ma zapewnić zrównoważone zarządzanie lasami przez absolwentów kursu.
Trzysemestralne studia na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (UPP) będą prowadzone są w języku polskim i przeznaczone dla osób, którym zależy na rozwoju kompetencji kierowniczych oraz rewizji swoich dotychczasowych umiejętności z zakresu zarządzania w leśnictwie. Kurs zakłada połączenie najlepszych praktyk w nauce o leśnictwie z wiedzą z obszaru prawa, komunikacji, zarządzania i finansów.
Jak przypomina UPP, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi ponad 9,2 mln ha, co stanowi około 30 proc. powierzchni kraju, a w 2050 roku lasy mają zajmować 33 proc.
„Celem studiów „MBA - Menedżer gospodarstwa leśnego” jest zwiększenie kompetencji menedżerskich obecnej, jak i przyszłej kadry kierowniczej zajmującej się gospodarką leśną poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych praktyk w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu umiejętności z zakresu nowoczesnej ekonomii, prawa, zarządzania, rachunkowości w tym rachunkowości zarządczej oraz psychologii” – mówi prof. Krzysztof Adamowicz z Katedry Ekonomiki i Techniki Leśnej UPP.
Słuchacze będą realizowali program, w którym znajdą się elementy prawa krajowego i międzynarodowego, zarządzania kompetencjami miękkimi, finansów, rachunkowości, controllingu, zarządzania zasobami ludzkimi i kapitałowymi oraz koncepcji leśnictwa jako elementu zrównoważonego rozwoju. Program kursu został skumulowany w pięciu blokach tematycznych – prawo, komunikacja, zarządzanie, finanse i rachunkowość zarządcza. Kandydaci nie muszą mieć doświadczenia menedżerskiego.
Rekrutacja potrwa do 30 marca. Więcej informacji znajduje się na stronie.
PAP – Nauka w Polsce
kol
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.