Spada liczba zakażeń COVID-19 wśród studentów i pracowników naukowych

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Między 7 a 13 lutego odnotowano ponad 600 zakażeń COVID-19 wśród studentów i doktorantów oraz 12 ognisk zakażeń w akademikach. To prawie 2,5 razy mniej przypadków wśród studentów i doktorantów oraz ponad 2 razy mniej ognisk zakażeń w akademikach w porównaniu do pierwszego tygodnia lutego.

W środę Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) opublikowała na Twitterze dane dotyczące monitoringu COVID-19 uczelni i instytutów naukowych.

Monitoringiem KRASP objętych jest ponad 270 uczelni. Z danych opublikowanych przez rektorów wynika, że między 7 a 13 lutego odnotowano ponad 600 zakażeń wśród studentów i doktorantów, 1 815 wśród pracowników. W dwunastu akademikach były ogniska zakażeń. Zdalnie prowadzono 1 357 kierunków, a 1 777 - hybrydowo.

W pierwszym tygodniu lutego wszystkie wartości były wyższe. Odnotowano wówczas ponad 1 500 zakażeń wśród studentów i doktorantów, ponad 2 900 wśród pracowników. W 27 akademikach były ogniska zakażeń. Zdalnie prowadzono 1 919 kierunków, a 1 884 - hybrydowo.

"Prawie 2,5 razy mniej przypadków #COVID19 wśród studentów i doktorantów oraz 1,5 raza mniej wśród pracowników uczelni. Coraz więcej kierunków studiów prowadzonych jest hybrydowo" - skomentowano na profilu KRASP na Twitterze.

W Polsce jest blisko 400 uczelni. Uczy się na nich ok. 1,2 mln studentów. Według danych OPI-PIB w 2020 r. w Polsce było około 31 tys. doktorantów oraz 98,5 tys. nauczycieli akademickich.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera