Nauka dla Społeczeństwa

05.07.2022
PL EN
26.01.2022 aktualizacja 27.01.2022

XV Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Polscy studenci uczący się w Wielkiej Brytanii spotkają się na corocznej dwudniowej konferencji, organizowanej 4 i 5 lutego na Uniwersytecie Oksfordzkim. W tym roku studenci spotkają się m.in. z Radosławem Sikorskim, który dołączy do panelu dyskusyjnego o profesorze Zbigniewie Pełczyńskim.

Młodzież akademicka z Polski od 15 lat spotyka się na kongresach z przedstawicielami świata polityki, biznesu, nauki i kultury. Wśród poprzednich gości Kongresu znajdują się m.in. Mateusz Morawiecki, Aleksander Kwaśniewski i Tadeusz Różewicz. Tegoroczne spotkania będą organizowane pod patronatem Federacji Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Tegoroczne panele obejmą m.in. wyzwania cyfrowe. Studenci dowiedzą się, jak firmy promują innowacje technologiczne w Polsce i jak wypada Polska w globalnym wyścigu technologicznym. Osobną grupę tematów będzie stanowił aktywizm w sztuce. Zdaniem organizatorów komentowanie rzeczywistości poprzez sztukę jest tak samo oczekiwane, jak najnowsze wiadomości. Dyskusja skoncentruje się m.in. na tym, co to znaczy przemawiać w imieniu społeczeństw, dla których wolność słowa i wolność tworzenia stanowią fundament ich wspólnotowej tożsamości. Uczestnicy kongresu zastanowią się ponadto, jak zbudować silne społeczeństwo obywatelskie w Polsce i jak wykorzystać aktywizację obywatelską, mimo podziałów. Osobny panel zostanie poświęcony przyszłości sektora ochrony zdrowia w Polsce. Studenci wraz z ekspertami przyjrzą się sektorowi zdrowia z nowej perspektywy, aby zidentyfikować przyszłe wyzwania i trendy.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej

PAP – Nauka w Polsce

kol

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022