Wiceminister zdrowia o Pakiecie dla Młodych: część zmian wyłącznie organizacyjna, część legislacyjna

, 24.01.2022. Minister zdrowia Adam Niedzielski (P) i wiceminister zdrowia Piotr Bromber (L) podczas konferencji prasowej w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP w Poznaniu, 24 bm. Temat konferencji: "Pakiet dla Młodych - działania resortu zdrowia w odpowiedzi na postulaty studentów uczelni medycznych". PAP/Paweł Jaskółka
, 24.01.2022. Minister zdrowia Adam Niedzielski (P) i wiceminister zdrowia Piotr Bromber (L) podczas konferencji prasowej w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP w Poznaniu, 24 bm. Temat konferencji: "Pakiet dla Młodych - działania resortu zdrowia w odpowiedzi na postulaty studentów uczelni medycznych". PAP/Paweł Jaskółka

Część zmian proponowanych w ramach Pakietu dla Młodych, to zmiany wyłącznie organizacyjne. Natomiast kolejna część - to zmiany legislacyjne - poinformował w poniedziałek wiceszef MZ Piotr Bromber o przedstawionych przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rozwiązaniach dot. kształcenia medyków.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawił w poniedziałek w Poznaniu Pakiet dla Młodych – działania resortu w odpowiedzi na postulaty studentów uczelni medycznych.

Wiceminister zdrowia Piotr Bromber wyjaśnił na konferencji prasowej, że pakiet składa się z siedmiu elementów. Wskazał, że część z zapowiedzianych zmian, są to zmiany wyłącznie organizacyjne, które - co podkreślił - już się realizują. Bromber zaznaczył jednak, że kolejna część zmian, są to zmiany legislacyjne.

"Dla przykładu, jeśli chodzi o zmiany standardu kształcenia i produkt Praca dla Studenta, pan minister powołał specjalne zespoły, w skład których wchodzą przedstawiciele uczelni medycznych, ale również przedstawiciele rezydentów, studentów" - powiedział. "Na efekty tych prac czekamy - koniec lutego i drugi produkt połowa marca" - zapowiedział wiceszef MZ. "Oczywiście, te dwa elementy muszą się zakończyć kwestią uregulowań formalno-prawnych" - dodał. (PAP)

Autor: Daria Kania, Anna Jowsa

dka/ jow/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera