Ministerstwo Edukacji i Nauki

16.05.2022
PL EN
25.01.2022 aktualizacja 25.01.2022

Wiceminister zdrowia o Pakiecie dla Młodych: część zmian wyłącznie organizacyjna, część legislacyjna

, 24.01.2022. Minister zdrowia Adam Niedzielski (P) i wiceminister zdrowia Piotr Bromber (L) podczas konferencji prasowej w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP w Poznaniu, 24 bm. Temat konferencji: "Pakiet dla Młodych - działania resortu zdrowia w odpowiedzi na postulaty studentów uczelni medycznych". PAP/Paweł Jaskółka , 24.01.2022. Minister zdrowia Adam Niedzielski (P) i wiceminister zdrowia Piotr Bromber (L) podczas konferencji prasowej w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP w Poznaniu, 24 bm. Temat konferencji: "Pakiet dla Młodych - działania resortu zdrowia w odpowiedzi na postulaty studentów uczelni medycznych". PAP/Paweł Jaskółka

Część zmian proponowanych w ramach Pakietu dla Młodych, to zmiany wyłącznie organizacyjne. Natomiast kolejna część - to zmiany legislacyjne - poinformował w poniedziałek wiceszef MZ Piotr Bromber o przedstawionych przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rozwiązaniach dot. kształcenia medyków.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawił w poniedziałek w Poznaniu Pakiet dla Młodych – działania resortu w odpowiedzi na postulaty studentów uczelni medycznych.

Wiceminister zdrowia Piotr Bromber wyjaśnił na konferencji prasowej, że pakiet składa się z siedmiu elementów. Wskazał, że część z zapowiedzianych zmian, są to zmiany wyłącznie organizacyjne, które - co podkreślił - już się realizują. Bromber zaznaczył jednak, że kolejna część zmian, są to zmiany legislacyjne.

"Dla przykładu, jeśli chodzi o zmiany standardu kształcenia i produkt Praca dla Studenta, pan minister powołał specjalne zespoły, w skład których wchodzą przedstawiciele uczelni medycznych, ale również przedstawiciele rezydentów, studentów" - powiedział. "Na efekty tych prac czekamy - koniec lutego i drugi produkt połowa marca" - zapowiedział wiceszef MZ. "Oczywiście, te dwa elementy muszą się zakończyć kwestią uregulowań formalno-prawnych" - dodał. (PAP)

Autor: Daria Kania, Anna Jowsa

dka/ jow/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022