Szczecin/ Warsztaty, wykłady i pokazy podczas Nocy Biologów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Śmiechoterapia, pieśni wielorybów i pochodzenie alergii znalazły się wśród tematów, które poruszone zostaną podczas 11. Nocy Biologów przygotowanej przez naukowców z Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenia odbędą się w piątek.

"Przygotowaliśmy (…) łącznie 20 zajęć w formie warsztatów, pokazów, laboratoriów o charakterze obserwacyjnym, jak i doświadczalnym" – przekazał koordynator Nocy Biologów w Szczecinie, dyrektor Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Robert Czerniawski.

Zaznaczył, że uczestnicy będą mieli możliwość m.in. samodzielnego wykonania preparatów mikroskopowych z bakterii czy też będą mogli obejrzeć i przebadać swój włos pod mikroskopem lub "własnoręcznie" oznaczyć grupę krwi.

Wydarzenia w ramach tegorocznej Nocy Biologów podzielone zostały na laboratoria, pokazy, warsztaty i wykłady. W budynku Instytutu Biologii dostępne będą także dwie wystawy – ekspozycja szkła laboratoryjnego "Od retorty po bagietkę" oraz "Grzyby jadalne i ich trujące sobowtóry".

Zaplanowano m.in. wykłady dotyczące śmiechoterapii i jej użyteczności w pokonywaniu stresu, także podczas pandemii, życia jezior, sposobów dobierania się ludzi w pary, "pieśni wielorybów" i pasożytów psów i kotów.

Warsztaty – przeznaczone głównie dla uczniów – dotyczyć będą m.in. układu kostnego człowieka, prostych doświadczeń chemicznych i pochodzenia alergii. Podczas jednego z pokazów możliwe też będzie zapoznanie się z roślinami mięsożernymi.

Większość wykładów odbywać się będzie przez platformy komunikacyjne. Na warsztaty, pokazy, laboratoria i wystawy konieczna jest rejestracja. Na ogólnopolskiej stronie nocbiologow.pl dostępne są szczegóły wydarzeń.(PAP)

Autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

  • Komunikacja naukowa i popularyzacja nauki. Fot. A. Wojaczek

    Ponad 20 osób ukończyło pierwsze studia z popularyzacji nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera