Nauka dla Społeczeństwa

08.12.2022
PL EN
12.01.2022 aktualizacja 12.01.2022

Szczecin/ Warsztaty, wykłady i pokazy podczas Nocy Biologów

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Śmiechoterapia, pieśni wielorybów i pochodzenie alergii znalazły się wśród tematów, które poruszone zostaną podczas 11. Nocy Biologów przygotowanej przez naukowców z Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenia odbędą się w piątek.

"Przygotowaliśmy (…) łącznie 20 zajęć w formie warsztatów, pokazów, laboratoriów o charakterze obserwacyjnym, jak i doświadczalnym" – przekazał koordynator Nocy Biologów w Szczecinie, dyrektor Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Robert Czerniawski.

Zaznaczył, że uczestnicy będą mieli możliwość m.in. samodzielnego wykonania preparatów mikroskopowych z bakterii czy też będą mogli obejrzeć i przebadać swój włos pod mikroskopem lub "własnoręcznie" oznaczyć grupę krwi.

Wydarzenia w ramach tegorocznej Nocy Biologów podzielone zostały na laboratoria, pokazy, warsztaty i wykłady. W budynku Instytutu Biologii dostępne będą także dwie wystawy – ekspozycja szkła laboratoryjnego "Od retorty po bagietkę" oraz "Grzyby jadalne i ich trujące sobowtóry".

Zaplanowano m.in. wykłady dotyczące śmiechoterapii i jej użyteczności w pokonywaniu stresu, także podczas pandemii, życia jezior, sposobów dobierania się ludzi w pary, "pieśni wielorybów" i pasożytów psów i kotów.

Warsztaty – przeznaczone głównie dla uczniów – dotyczyć będą m.in. układu kostnego człowieka, prostych doświadczeń chemicznych i pochodzenia alergii. Podczas jednego z pokazów możliwe też będzie zapoznanie się z roślinami mięsożernymi.

Większość wykładów odbywać się będzie przez platformy komunikacyjne. Na warsztaty, pokazy, laboratoria i wystawy konieczna jest rejestracja. Na ogólnopolskiej stronie nocbiologow.pl dostępne są szczegóły wydarzeń.(PAP)

Autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022