Uczelnie i instytucje

Bielska Akademia Techniczno-Humanistyczna przechodzi na tryb zdalny

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Bielska Akademia Techniczno-Humanistyczna, największa publiczna uczelnia na Podbeskidziu, od poniedziałku zawiesza stacjonarne zajęcia dydaktyczne. Do 9 stycznia 2022 r. będą one prowadzone w trybie zdalnym - zadecydował rektor uczelni prof. Jacek Nowakowski.

"Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiczną i pojawiające się przypadki zachorowań na wirusa SARS-CoV-2 wśród społeczności akademickiej ATH, zawieszone zostają na okres od 13 grudnia do 9 stycznia 2022 r. zajęcia dydaktyczne zaplanowane do przeprowadzenia stacjonarnie w siedzibie uczelni" – głosi zarządzenie rektora ATH, prof. Jacka Nowakowskiego.

Zajęcia dydaktyczne będą odbywały się w trybie w pełni zdalnym, "z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość". "Wyjątek stanowią zajęcia praktyczne na wydziale nauk o zdrowiu, które ze względu na swoją specyfikę nie mogą być zrealizowane zdalnie" – zaznaczył rektor.

Od 13 grudnia do dnia 9 stycznia zawieszone zostały także zajęcia uniwersytetu trzeciego wieku.

Akademia Techniczno-Humanistyczna powstała w 2001 r. na bazie istniejącej od 1969 r. filii Politechniki Łódzkiej. Jest największą publiczną uczelnią w rejonie Bielska-Białej. Kształci się w niej kilka tysięcy studentów.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ ozk/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.11.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek (L), rektor SGH Piotr Wachowiak (P) i kanclerz uczelni Marcin Dąbrowski (C) na konferencji ,,Dodatkowe 200 mln zł na akademiki”, 6 bm. w wyremontowanym Domu Studenckim "Grosik" SGH w Warszawie. (ad) PAP/Leszek Szymański

    Wieczorek: resort nauki wspólnie z Warszawą planuje rozbudowę akademików na Jelonkach

  • Fot. Adobe Stock

    GUS: Co szósty student na biznesie i administracji, co ósmy - na medycynie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera