Nauka dla Społeczeństwa

26.03.2023
PL EN
19.11.2021 aktualizacja 19.11.2021

Warszawa/ Ogród botaniczny zaprasza warszawiaków również zimą

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Od soboty 20 listopada w stołecznym ogrodzie botanicznym UW będzie można podziwiać świetlne konstrukcje nawiązujące do najciekawszych roślin i zjawisk botanicznych, ale także do baśni i legend. "Magiczny botaniczny" będzie można zwiedzać do niedzieli 27 lutego 2022.

"Po raz pierwszy od ponad 200 lat Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego otwiera się dla zwiedzających zimą" - poinformował ogród botaniczny. "Świetlna wystawa nie tylko oczaruje zwiedzających, będzie też szansą na poznanie tajemniczych zimowych ścieżek Ogrodu, które do tej pory pozostawały niedostępne" - dodał.

Pośród świecących rzeźb na warszawiaków czekają baśniowe paprocie, legendarna mandragora, rośliny i zwierzęta znane z polskich lasów, łąk i ogrodów. A także – obok jednego z niewielu rosnących w Polsce miłorzębów – imponująca, prehistoryczna niespodzianka.

"Większość rzeźb świetlnych nigdy nie była prezentowana w Polsce, część została wykonana przez artystów współpracujących z Lumagica - europejskim twórcą świetlnych ogrodów - specjalnie na tegoroczną wystawę po konsultacjach merytorycznych z pracownikami naukowymi i dydaktycznymi Ogrodu Botanicznego UW" - informuje ogród.

"Ogród zachwyca wiosną, latem i jesienią, ale zimą zobaczycie Państwo go w odsłonie, która naprawdę zapiera dech" – zapewnia dyrektor zarządzająca odpowiedzialna za projekt Lumagica Marzena Seweryniak.

"Wieczorne aktywności organizowane w Ogrodzie Botanicznym od dawna cieszyły się ogromnym zainteresowaniem" – powiedział dyrektor Ogrodu Botanicznego UW Marcin Zych. "Postanowiliśmy pójść tym tropem i łącząc siły z Lumagica zaproponować odkrywanie naszych kolekcji w niecodziennej, magicznej, nocnej scenerii. Jednocześnie bardzo nam zależało, żeby projekt +Magiczny Botaniczny+ był nie tylko kolejnym rozświetlonym parkiem, ale w nowy sposób opowiadał o magicznym miejscu, jakim jest Ogród Botaniczny oraz o niezwykłościach przyrody, które możemy tu spotkać" - dodał.

Wystawę będzie można oglądać od soboty 20 listopada do niedzieli 27 lutego 2022 roku.

Ogród otwarty będzie po zmroku, każdego dnia od godziny 17 – z wyjątkiem kilku świątecznych dni (Wigilii, pierwszego dnia Bożego Narodzenia i Sylwestra). Dla młodszych i starszych gości organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje w postaci strefy zabaw oraz gry opartej na zagadkach rozrzuconych na trasie zwiedzania. Bilety dostępne on-line na www.lumagica.pl, w aplikacji Goingapp oraz we wszystkich salonach Empik w Polsce. Normalny bilet kosztuje 37 złotych, a ulgowy 27 złotych. Są też specjalne karnety rodzinne w cenie 90 złotych (3-osobowy, dla dwóch osób dorosłych i jednego dziecka).(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ mark/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023