Ministerstwo Edukacji i Nauki

16.05.2022
PL EN
09.11.2021 aktualizacja 09.11.2021

Bezpłatne warsztaty ERC dla naukowców planujących ubiegać się o granty

źródło: Fotolia źródło: Fotolia

Dwa trzygodzinne webinaria dla naukowców planujących ubiegać się o granty ERC przygotowało w dniach 17 i 18 listopada Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN. Uczestnikami mogą być osoby posiadające do najmniej stopień doktora uzyskany nie później niż w roku 2019. Rejestracja jest otwarta do 15 listopada.

Warsztaty odbędą się w języku angielskim na platformie Zoom. Poprowadzi je Lotte Jaspers, ekspertka firmy Yellow Reseach - jednej z trzech najlepszych firm consultingowych wspierających aplikujących o granty. "Koszt udziału w tego typu warsztatach zazwyczaj wynosi około 450 euro" - podkreśla w zaproszeniu Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN, które umożliwia badaczom bezpłatny udział w tym wydarzeniu.

W środę 17 listopada przedstawione będą cele konkursu ERC oraz kryteria ewaluacji, a także oczekiwania ewaluatorów. Omówiona zostanie część B2 wniosku zawierająca pełny opis pomysłu badawczego. Lotte Jaspers przedstawi skuteczne strategie przygotowania wniosków, które zwiększą szanse na uzyskanie finansowania. W czwartek 18 listopada ekspertka poświęci uwagę prezentacji CV i dorobku naukowego aplikującego.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają dostęp do platformy internetowej zawierającej szkolenia online, analizy wniosków z poprzednich lat oraz zapis obu webinarów. Platforma będzie dostępna do końca kwietnia 2022 r.

Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru kandydatów na podstawie informacji umieszczonych w formularzu. Wyniki selekcji zostaną potwierdzone mailowo w dniu 16 listopada.

Rejestracja odbywa się pod adresem:

https://forms.gle/uQAKVHd88JLPsVhp7

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022