Nauka dla Społeczeństwa

30.09.2022
PL EN
10.09.2021 aktualizacja 10.09.2021

Czarnek: Chcemy wspierać polskie czasopisma naukowe

07.07.2021. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Mateusz Marek 07.07.2021. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Mateusz Marek

Chcemy wspierać polskie czasopisma naukowe, bo to jest miejsce do publikowania wyników badań naszych naukowców - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przypomniał, że ruszył nabór wniosków do nowego programu MEiN "Rozwój czasopism naukowych".

"Chcemy wspierać polskie czasopisma naukowe. Chcemy przy pomocy środków z ministerstwa - przeznaczamy na ten program 40 mln zł - rozwijać polskie czasopisma naukowe, bo to jest miejsce do publikowania wyników badań naukowych naszych naukowców ze wszystkich uczelni w Polsce" - powiedział szef MEiN w czwartek na konferencji prasowej.

"Bardzo nam zależy na tym by polskie czasopisma naukowe rozwijały się. Zachęcam do składania wniosków" - dodał.

Czarnek przypomniał, że nabór wniosków do nowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Rozwój czasopism naukowych" ruszył w poniedziałek, 6 września.

Maksymalna wysokość dofinansowania na pokrycie kosztów kwalifikowanych projektu wynosi do 120 tys. zł - w przypadku czasopisma ujętego w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz międzynarodowej bazie czasopism naukowych: Scopus, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index lub Arts&Humanities Citation Index. Przy czym w pierwszym roku finansowania wsparcie finansowe nie może wynieść więcej niż 60 tys. zł.

W przypadku czasopism niespełniających powyższych warunków, maksymalna wielkość dofinansowania wynosi do 80 tys. zł, przy czym w pierwszym roku finansowania nie więcej niż 40 tys. zł.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 5 listopada 2021 r. w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki - Obsługa Strumieni Finansowania (OSF).(PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022