Uczelnie i instytucje

Łódź/ 16 chętnych na jedno miejsce na psychologię Uniwersytetu Łódzkiego

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Psychologia po raz kolejny była najpopularniejszym kierunkiem wybieranym przez przyszłych studentów podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Łódzkim. Wielu chętnych było też na biologię kryminalistyczną, zarządzanie oraz filologię angielską i na dziennikarstwo.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego Paweł Śpiechowicz, w zakończonym właśnie pierwszym etapie rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz studia jednolite magisterskie w roku akademickim 2021/22 zarejestrowało się ponad 10 tys. kandydatów. W tym roku dla nowych studentów uczelnia przygotowała w sumie 6,7 tys. miejsc na 92 kierunkach studiów stacjonarnych i 32 kierunkach studiów niestacjonarnych.

Pod względem zainteresowania ponownie rekordy bił kierunek psychologia, gdzie o miejsce ubiegało się ponad 16 osób. Bardzo popularne były także: biologia kryminalistyczna (ponad 12 osób na miejsce), filologia angielska, zarządzanie czy nowy kierunek: dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji (ponad 9 osób na miejsce).

"Wśród kierunków najczęściej wybieranych przez kandydatów znalazły się także: prawo, finanse i rachunkowość. Wielu chętnych zgłosiło się także na: marketing, ekonomię oraz informatykę, zarówno na Wydziale Matematyki i Informatyki, jak i na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej" – dodał rzecznik UŁ.

Jak poinformowała łódzka uczelnia, od 16 do 20 lipca kandydaci mają czas na złożenie wymaganych dokumentów w formie papierowej. Listy przyjętych na studia zostaną ogłoszone do 29 lipca.

Nadal trwa rekrutacja na studia II stopnia oraz niestacjonarne.

Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Obecnie kształci ok. 25 tys. studentów i zatrudnia ok. 3,9 tys. pracowników, w tym ponad 2,3 tys. pracowników naukowych. Kandydatom oferuje studia na przeszło 90 kierunkach i ponad 150 specjalnościach. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera