Od pierwszego czerwca rusza rekrutacja na Politechnice Opolskiej. Jak poinformowała Anna Kułynycz z biura prasowego uczelni, do wyboru są 24 kierunki.
Zdaniem rektora Politechniki Opolskiej prof. Marcina Lorenca, największym zainteresowaniem nauką na opolskiej uczelni technicznej będą cieszyły się takie kierunki jak informatyka, logistyka, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn. Nie powinno zabraknąć chętnych do studiowania fizjoterapii, logistyki i wychowania fizycznego.
"Gospodarka potrzebuje inżynierów, osób przygotowanych technicznie. Mocno przebudowaliśmy 12 kierunków kształcenia jak np. przemysłowe technologie informatyczne czy inżynieria biomedyczna, która ma teraz profil praktyczny. Wprowadziliśmy szereg nowych nowe specjalności kształcenia jak np. zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo wewnętrzne czy obsługa inwestycji w gospodarce" - wylicza rektor.
Zdaniem władz uczelni, pomimo niewielkiej odległości od dużych ośrodków akademickich we Wrocławiu i Katowicach, kameralność Politechniki Opolskiej jest jej dużą zaletą, dzięki której do Opola przyjeżdżają studenci także z ościennych województw.
"Czas pandemii pokazał, jak szybko byliśmy w stanie dostosować się do zachodzących zmian w otoczeniu. Politechnika gwarantuje także bardzo dobry kontakt wykładowcy ze studentem, ponieważ grupy są mniejsze, jesteśmy w stanie indywidualnie pracować ze studentami" - podkreśla prof. Lorenc.
Jak informuje uczelnia, rekrutacja rusza we wtorek, 1 czerwca, natomiast punkt rekrutacyjny, gdzie kandydaci mogą złożyć dokumenty rekrutacyjne zostanie otwarty 5 lipca, czyli w dniu, w którym tegoroczni maturzyści odbiorą ze szkół świadectwa maturalne. W czasie rekrutacji będzie działać Centrum Informacji Rekrutacyjnej, służące radą i pomocą niezdecydowanym maturzystom oraz udzielające kompleksowej informacji dotyczącej oferty edukacyjnej. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć także na głównej stronie uczelni w zakładce „rekrutacja” oraz „strefa kandydata”. (PAP)
autor: Marek Szczepanik
masz/ drag/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.