Nauka dla Społeczeństwa

27.09.2022
PL EN
05.05.2021 aktualizacja 05.05.2021

Politechnika Opolska wprowadza nowy kierunek - obsługa inwestycji w gospodarce

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Od nowego roku akademickiego na Politechnice Opolskiej będą prowadzone nowe studia pierwszego stopnia o specjalizacji obsługa inwestycji w gospodarce. Jak informuje uczelnia, będzie to pierwsza tego typu specjalizacja w kraju.

Nowa specjalizacja będzie funkcjonowała w ramach administracji na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. Zdaniem dr. Piotka Zamelskiego, prodziekana ds. dydaktyki tego wydziału, jego absolwenci nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy.

"Obsługa inwestycji w gospodarce jest specjalnością na pierwszym stopniu kierunku administracja o profilu praktycznym, łączy w sobie wiedzę z zakresu: prawa, ekonomii, zarządzania, rozwoju regionalnego oraz umiejętności w zakresie prowadzenia negocjacji, zagadnienia z dziewięciu dziedzin technicznych jak transport, budownictwo, automatyka i robotyka, sztuczna inteligencja oraz innych dyscyplin, które są wykładane na naszej uczelni. Naszym zamierzeniem jest przygotowanie absolwenta do pracy przy obsłudze procesów inwestycyjnych czy to w sektorze publicznym czy prywatnym" - powiedział Zamelski.

Uczelnia chce zarejestrować nową specjalność jako kwalifikację rynkową, dzięki której absolwent otrzyma certyfikat potwierdzający, że jest ona włączona do państwowego rejestru, który grupuje kwalifikacje mające znaczenie dla rynku pracy. Jeżeli oczekiwania organizatorów się spełnią, w przyszłości nie wyklucza się organizacji także studiów magisterskich o tej specjalności.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022