Uczelnie i instytucje

XIV Świąteczny Koncert SGH - osobno, ale RAZEM - online

Źródło: PAP
Źródło: PAP

W tym roku Świąteczny Koncert SGH wspiera Fundację “Dajemy Dzieciom Siłę”, która stara się zapewnić bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo jak największej liczbie dzieci. 15 grudnia odbędzie się koncert online, a towarzyszyć mu będą charytatywne licytacje kolacji z gwiazdami i różnych, wyjątkowych przedmiotów.

Co roku organizowany jest Świąteczny Koncert SGH, który gromadzi ok. 2 tysięcy osób - zarówno studentów, jak i przedstawicieli innych pokoleń. Tegoroczna edycja jest jednak nietypowa. Choć nie będzie można spotkać się na żywo, to w koncercie będzie mógł wziąć udział każdy, niezależnie od miejsca, w którym przebywa.

15 grudnia, o godzinie 20.00 impreza odbędzie się bowiem w formie internetowej. W tym roku koncertowi będzie towarzyszyć więc hasło „osobno, ale RAZEM”.

Według zapowiedzi organizatorów wystąpią utalentowani artyści z warszawskich uczelni, którzy „zachwycą ciekawymi aranżacjami świątecznych światowych przebojów”.

Mimo, że w wydarzeniu będzie można uczestniczyć tylko za pośrednictwem ekranu, podobnie jak w poprzednich latach, na aukcjach będzie można wygrać kolacje z gwiazdami. Tym razem będą to jednak spotkania wirtualne, a do gwiazd dołączyli Wojciech Mann, Andrzej Grabowski, czy Robert Janowski.

Można też będzie wylicytować unikatowe fanty, takie jak krawat Aleksandra Kwaśniewskiego, płytę z autografem Kayah, czy plakat z autografem Ralpha Kamińskiego.

Do zdobycia będą także bilety, kubki i wiele innych wyjątkowych przedmiotów.

Przychód z koncertu i z licytacji będzie przekazany na rzecz Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”. Jak podają organizatorzy, to największa w Polsce organizacja pozarządowa chroniąca dzieci przed krzywdzeniem i pomaga tym, które doświadczyły przemocy psychicznej, fizycznej i wykorzystywania seksualnego.

Fundacja wspiera też rodziców i opiekunów w rozwijaniu kompetencji rodzicielskich i wychowawczych.

Jak dotąd, organizatorzy imprezy zebrali łącznie ponad 300 000 złotych m.in. na rzecz Fundacji “Zdążyć́ z Pomocą̨”, Fundacji “Mam Marzenie”, Fundacji Ewy Błaszczyk “Akogo?”, Fundacji “Rak’n’Roll” oraz Fundacji “Dr Clown”.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/swiatecznesgh

PAP - Nauka w Polsce

mat/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe Politechnika Gdańska

    Politechnika Gdańska organizuje Bałtycki Festiwal Nauki

  • Fot. Adobe Stock

    Olsztyn/ W czwartek rozpoczynają się juwenalia - zmiany w komunikacji miejskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera