
M.in. o biologii, biofizyce i medycynie, w tym także o pandemii koronawirusa, będą rozmawiać twórcy podcastów BioCentrum Edukacji Naukowej. Premiera drugiego sezonu spotkań odbędzie się w czwartek.
Podcasty BioCAST tworzy zespół BioCEN według pomysłu Mikołaja Cupa i Jaśka Malinowskiego. Ich wydawcą jest BioCentrum Edukacji Naukowej, dawniej Szkoła Festiwalu Nauki. To platforma spotkania społeczeństwa z naukowcami i wynikami ich pracy. Działa już od 19 lat, łącząc popularyzację nauki z edukacją naukową skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych.
"W kolejnych odcinkach poruszamy zagadnienia związane z nauką. Nie zabraknie fascynujących tematów dotyczących współczesnej biologii, biofizyki i medycyny, w tym także związanych z obecną pandemią COVID-19" - informują inicjatorzy akcji "Naukę w Polsce".
Przypominają, że tematem przewodnim pierwszego sezonu była ewolucja biologiczna i historia życia na Ziemi. Zapowiadają, że tym razem skupią się na ewolucji ludzkiej myśli i opowieściach o postaciach wielkich uczonych, którzy przez genialne pomysły, ciężką pracę, ale czasem również chciwość i przebiegłość, napędzali rozwój wiedzy, technologii i medycyny.
"Mówiąc o rozwoju nauki nie pozostajemy jednak tylko w zamierzchłych czasach. Będziecie mogli posłuchać, jak duży wpływ na współczesny świat mają niektóre z tamtych odkryć" - podkreślono.
BioCAST są dostępne na stronie wydawcy: www.biocen.edu.pl/biocast/ oraz na platformach: Spotify, Anchor, Mixcloud, Google Podcasty, Apple Podcasts, Pocket Podcasts, Breaker, Radio Public.
Podcasty powstają dzięki wsparciu Polskiej Akademii Nauk i Biura Edukacji m. st. Warszawy pod patronatem Festiwalu Nauki w Warszawie i Studenckiego Koła Biofizyki Molekularnej.
PAP - Nauka w Polsce
szz/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.