Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
11.10.2020 aktualizacja 11.10.2020

Opole/ Politechnika Opolska przechodzi na zdalne nauczanie

Ze względu na sytuację epidemiczną, od najbliższego poniedziałku do końca miesiąca Politechnika Opolska przechodzi w tryb zdalnego nauczania - poinformowało biuro prasowe uczelni.

Od 1 października kształcenie studentów na Politechnice Opolskiej przebiegało w trybie hybrydowym: wykłady były prowadzone zdalnie, natomiast pozostałe zajęcia w trybie stacjonarnym. Decyzją rektora uczelni, prof. Marcina Lorenca, od poniedziałku wszystkie zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym.

Jak poinformowano, uczelnia już wcześniej przygotowała także formę nauki zdalnej dla zajęć stacjonarnych – udostępniając materiały na platformie edukacyjnej - jako rozwiązanie sytuacji, w której studenci zostali objęci kwarantanną i tym samym nie mogli uczestniczyć w zajęciach. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, władze uczelni podjęły decyzję o czasowej rezygnacji z zajęć stacjonarnych.

"Bezpieczeństwo studentów i kadry uczelnianej jest dla nas najważniejsze, dlatego musimy reagować. Stąd też przechodzimy na całkowity tryb kształcenia zdalnego" – podkreślił prof. Lorenc.

Tryb nauczania zdalnego zostaje wprowadzony na uczelni od 12 października do końca miesiąca. Zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem. Wyjątkiem są te, których forma bądź specyfika nie pozwala na realizację w formie zdalnej – te zajęcia zostaną zawieszone i odrobione w późniejszym terminie (decyzję w tej sprawie podejmuje dziekan danego wydziału). Zarządzenie rektora dotyczy tylko organizacji zajęć. Pracownicy administracyjni uczelni pracują normalnie.

Politechnika Opolska jako pierwsza uczelnia w regionie ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem wprowadziła zdalną formę nauczania 10 marca. Część zajęć została przywrócona do trybu stacjonarnego pod koniec maja. 

PAP - Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ mok/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024