Ze względu na sytuację epidemiczną, od najbliższego poniedziałku do końca miesiąca Politechnika Opolska przechodzi w tryb zdalnego nauczania - poinformowało biuro prasowe uczelni.
Od 1 października kształcenie studentów na Politechnice Opolskiej przebiegało w trybie hybrydowym: wykłady były prowadzone zdalnie, natomiast pozostałe zajęcia w trybie stacjonarnym. Decyzją rektora uczelni, prof. Marcina Lorenca, od poniedziałku wszystkie zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym.
Jak poinformowano, uczelnia już wcześniej przygotowała także formę nauki zdalnej dla zajęć stacjonarnych – udostępniając materiały na platformie edukacyjnej - jako rozwiązanie sytuacji, w której studenci zostali objęci kwarantanną i tym samym nie mogli uczestniczyć w zajęciach. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, władze uczelni podjęły decyzję o czasowej rezygnacji z zajęć stacjonarnych.
"Bezpieczeństwo studentów i kadry uczelnianej jest dla nas najważniejsze, dlatego musimy reagować. Stąd też przechodzimy na całkowity tryb kształcenia zdalnego" – podkreślił prof. Lorenc.
Tryb nauczania zdalnego zostaje wprowadzony na uczelni od 12 października do końca miesiąca. Zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem. Wyjątkiem są te, których forma bądź specyfika nie pozwala na realizację w formie zdalnej – te zajęcia zostaną zawieszone i odrobione w późniejszym terminie (decyzję w tej sprawie podejmuje dziekan danego wydziału). Zarządzenie rektora dotyczy tylko organizacji zajęć. Pracownicy administracyjni uczelni pracują normalnie.
Politechnika Opolska jako pierwsza uczelnia w regionie ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem wprowadziła zdalną formę nauczania 10 marca. Część zajęć została przywrócona do trybu stacjonarnego pod koniec maja.
PAP - Nauka w Polsce, Marek Szczepanik
masz/ mok/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.