Uczelnie i instytucje

Inauguracja roku akademickiego na UE w Katowicach przełożona z powodu koronawirusa

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Wybrana w czerwcu nowa rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. Celina M. Olszak ze względu na zagrożenie koronawirusem przełożyła planowaną na poniedziałek inaugurację nowego roku akademickiego.

Prof. Olszak przebywa na kwarantannie w związku z niedawnym kontaktem z osobą z pozytywnym wynikiem testu. Nie mogłaby osobiście uczestniczyć w poniedziałkowej uroczystości.

"Mając na uwadze najwyższe dobro, jakim są zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaproszonych na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2020/2021 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, podjęłam trudną decyzję o przełożeniu uroczystości, która miała odbyć się 5 października" – poinformowała rektor w piątkowym komunikacie.

"Skłoniły mnie ku temu poczucie pełnej odpowiedzialności za wszystkich Gości inauguracji, okoliczności związane z gwałtownym wzrostem liczby zachorowań w Polsce, jak również moje niedawne osobiste doświadczenie kontaktu z osobą z pozytywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2, w wyniku czego poddałam się samoizolacji do momentu uzyskania ujemnego wyniku drugiego testu, w odpowiednim odstępie czasu. Wyrażam nadzieję, że będę mogła zaprosić Państwa na tę uroczystość w możliwie najbliższym i dogodnym dla Państwa terminie" - dodała.

Pomimo przełożenia uroczystej inauguracji roku akademickiego, 5 października br. pozostaje dniem rektorskim dla studentów studiów stacjonarnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i w Rybniku.

Inne publiczne uczelnie w woj. śląskim – Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska w Gliwicach i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – zorganizowały swoje inauguracje w czwartek i piątek w reżimie sanitarnym, transmitując również uroczystości w internecie. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka

lun/ jm/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rejestracja na 20. Lubelski Festiwal Nauki – od środy

  • Na zdjęciu dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła. PAP/Tomasz Wojtasik. 12.06.2023

    Kalisz/ Andrzej Wojtyła ponownie rektorem Uniwersytetu Kaliskiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera