uniwersytet ekonomiczny w katowicach

Fot. Adobe Stock

Katowice/ Uniwersytet Ekonomiczny otworzył „Green Campus” podczas forum sojuszu BAUHAUS4EU

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach otworzył nową zieloną przestrzeń na terenie kampusu – „Green Campus”. Inauguracja odbyła się podczas 2. edycji BAUHAUS4EU Forum, międzynarodowego spotkania 10 uczelni z dziewięciu krajów Europy, należących do sojuszu Uniwersytetu Europejskiego

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Uniwersytet Ekonomiczny świętował 89. rocznicę powstania

    Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach świętował w poniedziałek 89. rocznicę rozpoczęcia nauczania. Podczas uroczystości nadano tytuł doktora honoris causa dr Henryce Bochniarz – ekonomistce, liderce życia gospodarczego i działaczce społecznej.

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Uniwersytet Ekonomiczny prowadzi zapisy na programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i seniorów

    Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczął zapisy na zimową edycję bezpłatnych programów edukacji ekonomicznej, skierowanych do różnych grup wiekowych. Oprócz zajęć dla uczniów szkół podstawowych i średnich uczelnia prowadzi także nabór na Uniwersytet Ekonomiczny Trzeciego Wieku.

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Uniwersytet Ekonomiczny rozpoczął rekrutację na rok akademicki 2025/2026

    Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczął rekrutację na rok akademicki 2025/2026. Uczelnia planuje przyjąć ponad 5,5 tys. nowych studentów na studia pierwszego i drugiego stopnia, oferując łącznie 32 programy kształcenia – w tym dziewięć o profilu praktycznym oraz osiem prowadzonych w języku angielskim.

  • 23.05.2025. Uczestnicy inauguracji Centrum Ekonomii Zmian Klimatu w Katowicach. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach powstało Centrum Ekonomii Zmian Klimatu

    Działalność centrum doskonałości, pod nazwą Centrum Ekonomii Zmian Klimatu, zainaugurowano w piątek oficjalnie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jednostka ma się zajmować m.in. transformacjami ekonomicznymi, w tym regionów węglowych.

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Nowe inicjatywy Uniwersytetu Ekonomicznego na rzecz innowacji i edukacji międzynarodowej

    Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach ogłosił w poniedziałek rozpoczęcie dwóch inicjatyw wspierających międzynarodową współpracę i innowacyjność – otwarcie Erasmus+ InnHUB Katowice oraz udział w projekcie Bauhaus4EU.

  • Fot. Adobe Stock
    Ludzie

    Rektor UE w Katowicach: powołanie prof. Czarneckiej na ministra to wyróżnienie i prestiż także dla uczelni

    Zapowiadane powołanie prof. Marzeny Czarneckiej na stanowisko ministra przemysłu to swego rodzaju wyróżnienie i prestiż także dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, z którym zawodowo związana jest przyszła minister - oceniła we wtorek rektor katowickiej uczelni prof. Celina M. Olszak.

  • Fot. Adobe Stock

    Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainaugurował nowy rok akademicki

    Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainaugurował w piątek nowy rok akademicki. Naukę rozpoczyna ok. 10 tys. studentów, w tym ponad 4 tys. na pierwszym roku.

  • Dr hab. Monika Wieczorek-Kosmala, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Fot. Barbara Jędrzejczyk
    Ziemia

    Ekonomistka: precyzyjna komunikacja wyzwaniem w ekonomii zmian klimatu

    Ekonomia zmian klimatu to nie tylko finanse potrzebne np. na wdrażanie unijnych regulacji; to też szansa na rozwój nowych branż i biznesów, dlatego potrzebne jest precyzyjne komunikowanie tego problemu – ocenia naukowczyni z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

  • Fot. Adobe Stock

    Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainaugurował nowy rok akademicki

    Jedna z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - zainaugurował w czwartek nowy rok akademicki. Podczas uroczystości nadano godność doktora honoris causa ekonomiście prof. Bogdanowi Nogalskiemu.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera