UAMówi - otwarte wykłady popularnonaukowe

Źródło: UAM/Facebook
Źródło: UAM/Facebook

O "korontannie" w czasie "infodemii", o zachowaniach w czasie pandemii, ale także o grzeczności i o skutecznej komunikacji - opowiedzą naukowcy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza podczas krótkich wykładów on-line w kwietniowe przedpołudnia.

To popularnonaukowa propozycja nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich, którzy ze względu na epidemię koronawirusa mają sporo wolnego czasu - np. podczas obowiązkowej kwarantanny. Naukowców można słuchać na żywo przez cały kwiecień w wybrane dni, zawsze o godz. 11 w ramach cyklu UAMówi. Każdy wykład trwa 30 minut.

Najbliższy wykład odbędzie się w środę 15 kwietnia. Pod hasłem "Od tytki do śmiecia" Martyna Lembicz przedstawi słuchaczom historię "foliówki" z poznańskiego targowiska.

Aby wysłuchać wystąpienia należy wejść na https://www.facebook.com/amupoznan/

W ciągu 24 godzin po transmisji wykład pojawi się na oficjalnym kanale UAM na YouTube wraz z napisami.

17 kwietnia dr hab. Szymon Ossowski zaprezentuje zasady skutecznej komunikacji w życiu codziennym w wykładzie "Jak cię widzą, tak cię piszą".

20 kwietnia dr Łukasz Kaczmarek pokaże kadr z życia niesporczaków i wytłumaczy, dlaczego bywają one nazywane śpiącymi królewnami.

22 kwietnia dr hab. Beata Mikołajczyk, zamieni pytania o hejt w wykład "o grzeczności, tej językowej".

24 kwietnia dr Ariel Modrzyk zajmie się tematem zachowań podczas pandemii.

27 kwietnia dr Natalia Kołaczek opisze zmieniający się świat nowych słów - takich jak "korontanna" czy "infodemia".

29 kwietnia dr Tomasz Skirecki opowie o parodiach i inscenizacjach pewnego amerykańskiego obrazu.

Wszystkie dotychczasowe wykłady z cyklu UAMówi są dostępne na kanale YouTube Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Więcej informacji: https://www.youtube.com/watch?v=R0wcC2_c8e0

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera