Nauka dla Społeczeństwa

26.09.2023
PL EN
11.03.2020 aktualizacja 11.03.2020

Poznań/ Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zawiesza zajęcia na dwa tygodnie

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Z powodu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, od środy 11 marca do wtorku 24 marca włącznie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zawiesza wszystkie zajęcia na uczelni - poinformowała we wtorek rzeczniczka UAM Małgorzata Rybczyńska. Decyzję podjął rektor uczelni prof. Andrzej Lesicki.

Rybczyńska podała, że decyzja o zawieszeniu zajęć dotyczy zarówno studentów dziennych, jak i zaocznych oraz podyplomowych w Poznaniu oraz filiach w Kaliszu, Gnieźnie, Pile i Słubicach.

"W późniejszym czasie zostanie przygotowana informacja o sposobie odrobienia nieodbytych zajęć. Odwołane zostają także wszystkie imprezy sportowe i inne wydarzenia organizowane przez uniwersytet" - poinformowała rzeczniczka w przekazanym PAP komunikacie prasowym.

Cytowany w komunikacie prof. Lesicki przyznał, że decyzja o zawieszeniu zajęć była trudna, ale konieczna.

"Musimy ją podjąć w trosce o bezpieczeństwo pracowników i studentów. Liczę, że zostanie przyjęta ze zrozumieniem i spokojem, który w tej chwili jest najważniejszy, aby sprostać dynamicznie zmieniającej się sytuacji" - powiedział rektor.

Uczelnia poinformowała też, że wprowadza także ograniczanie odwiedzin w akademikach. Do budynków będą wpuszczane tylko osoby, które w nich mieszkają. Osoby z zewnątrz nie będą mogły wchodzić do akademików. Administracja uczelni będzie pracować normalnie. (PAP)

autorzy: Rafał Pogrzebny, Anna Jowsa

rpo/ ajw/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023