Nauka dla Społeczeństwa

22.03.2023
PL EN
11.03.2020 aktualizacja 11.03.2020

Uniwersytet Śląski zawiesza od środy zajęcia dydaktyczne

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Od środy do odwołania rektor Uniwersytetu Śląskiego zawiesił zajęcia dydaktyczne we wszystkich wydziałach i w innych jednostkach tej uczelni - przekazał we wtorek wieczorem jej rzecznik Jacek Szymik-Kozaczko.

Wcześniej Uniwersytet Śląski sygnalizował przygotowania do ograniczenia działalności w zakresie uzasadnionym zagrożeniem epidemiologicznym.

„W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 Rektor Uniwersytetu Śląskiego zdecydował o zawieszeniu od dnia 11 marca 2020 r. (włącznie) do odwołania zajęć dydaktycznych na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach Uniwersytetu Śląskiego” - podał we wtorek wieczorem Szymik-Kozaczko.

Jak zapowiedział, szczegółowe informacje na temat pozostałych ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni w okresie zagrożenia epidemiologicznego zostaną zawarte w stosownym zarządzeniu rektora UŚ, które zostanie ogłoszone w środę po spotkaniu rektorów uczelni śląskich oraz wojewody śląskiego, jakie zaplanowano na godzinę 14.

We wtorek wieczorem Śląski Urząd Wojewódzki podał, że w związku z zagrożeniem koronawirusem w woj. śląskim 12 osób jest hospitalizowanych, 108 poddano domowej kwarantannie, a 959 znajduje się pod nadzorem sanitarnym. W regionie potwierdzono do tego czasu siedem przypadków zakażenia koronawirusem.

Dobę wcześniej w regionie hospitalizowanych było 8 pacjentów, a pod nadzorem służb sanitarnych przebywało 737 osób. Potwierdzonych było pięć przypadków zakażenia koronawirusem.

Wojewoda zakazał udziału publiczności w dziesięciu przygotowywanych w regionie imprezach masowych. Skierowaną do szerokiej publiczności działalność zawiesiły - w większości na miesiąc - liczne instytucje kultury tego regionu, wśród nich Biblioteka Śląska, Teatr Śląski i Muzeum Śląskie (to ostatnie do odwołania). (PAP)

autor: Mateusz Babak

mtb/ mab/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023